6 argumentów, czemu podłoga drewniany to dobry wybór

Każdy, kto urządzał nowy mieszkanie, musiał zmierzyć się z wyborem posadzki. Zanim pójdziemy na zakupy,trzeba zasięgnąć języka na ten temat. Naturalnie wiele zależy od tego, jaki mamy budżet. Pamiętajmy jednak, że podłoga w domu, to inwestycja na długie lata, stąd też lepiej nie skąpić funduszy na ten cel.

Od wielu lat drewniana podłoga w mieszkaniu, to nadal podstawa każdego dobrego wnętrza. Drewno to trwały i naturalny surowiec, który z łatwością można poddać renowacji. Drewniana podłoga w mieszkaniu nada wnętrzu miły i zaciszny charakter. Jest też doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym. Szukając w internecie pod hasłem: podłogi drewniane producent (link na parkietypryczynicz.com.pl), otrzymamy różnorodną ofertę nowoczesnych firm robiących podłogi.

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

Jakiego rodzaju drewniana posadzka będzie najlepszym rozwiązaniem?Częstym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które przy urządzaniu mieszkania liczą się z każdym groszem jest kupno paneli podłogowych. Nowoczesne panele to stosunkowo tanie rozwiązanie dla każdego. Drewniane panele mają trzywarstwową budowę. Układa się je jako podłogę pływającą,to znaczy bez permanentnego mocowania do podłoża.

Poszczególne deski łączy się na zatrzask. Należy oprócz tego pamiętać o dobrym wyciszeniu podłoża, żeby po pomieszczeniu nie roznosił się odgłos każdego kroku. Panele to gotowy produkt, który można samemu ułożyć i bez konieczności wzywania fachowca. Warto jednak pamiętać, że tani panel(polecamy bramy przesuwne wrocław) szybko ulegnie zniszczeniu.

parkiet   dąb

Autor: WITEX
Źródło: WITEX

Modny rodzaj drewnianej podłogi to, obok prostej deski, tzw. parkiet. Jest to typ posadzki, który układa się z drewnianych klepek we wzór jodełki.Właściwie czyszczony i pielęgnowany parkiet jest bardzo trwały i wytrzyma nawet do 50 lat. Koszt całości to wypadkowa dwóch czynników: jakości surowca oraz konstrukcji klepki. Najlepszy i najbardziej wytrzymały jest parkiet dębowy (pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc). Idealnie gładką, niedawno ułożoną klepkę możemy polakierować. Blask lakieru nada podłodze wygląda bardziej stylowo. Zużytego parkietu lepiej nie pokrywać lakierem, lepiej go wycyklinować i zakonserwować specjalnym olejem. Szlifowanie parkietu tzw. cykliniarką polega na usunięciu sfatygowanej powłoki. W ten sposób, co kilkanaście lat możemy odświeżyć jej wygląd.