Antresola, łóżko piętrowe, a może na dwie osoby? – jak zaaranżować komfortową, a równocześnie praktyczną sypialnię

Zaaranżowanie funkcjonalnej sypialni, która zarazem będzie wygodna to zadanie, które wielu osobom robi sporo kłopotów. Jeżeli dodatkowo nasze mieszkanie jest raczej niewielkich rozmiarów, przeszkody się namnażają. Poniżej parę pomysłów, które mogą wesprzeć w aranżowaniu tego pomieszczenia.

Spanie pod sufitem? Czemu nie…

dziecięcy pokój

Autor: Phil Manker
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nasze mieszkanie jest niewielkie, ale za to wysokie, warto przemyśleć zrobienie sypialni na antresoli. Chociaż im więcej miejsca ponad głową tym wygodniej, to odpowiednio jest zachować 1,2 metra nad wydzielonym w taki sposób miejscem do odpoczynku i 1,8 metra pod nim. Jeśli jednak okaże się, że to zbyt mało, by urządzić na parterze biuro lub inne pomieszczenie użytkowe, zawsze można takie miejsce przeznaczyć na schowek. Jakie są zalety przedstawionego rozwiązania? Antresola o stosownej wielkości może także pomieścić łóżko podwójne, co ze względu na nieduże niekiedy rozmiary mieszkania nie byłoby do wykonania na parterze.

Miejsce na sypialnię w pokoju dziecinnym

Jeżeli mamy więcej niż jedno dziecko i nie dysponujemy dużym pokojem dziecinnym, świetnym wyjściem może być łóżko piętrowe. Decydując się na taki podwójny mebel do spania na pewno oszczędzimy więcej miejsca, niż wybierając dwa pojedyncze tapczany. Dodatkowym walorem jest więcej przestrzeni, którą można wykorzystać na zaaranżowanie kącika do zabawy czy nauki. Jeśli mamy jedno dziecko, ale jego pokój także ma niewielkie rozmiary można zdecydować się na specjalne meble pozwalające praktycznie i funkcjonalnie zaaranżować tak samo miejsce do nauki, jak też wydzielić sypialnię. Przykładem jest antresola z łóżkiem piętrowym, gdzie na górnej części jest materac, z kolei tę dolną można wykorzystać do umiejscowienia tam biurka.

Najistotniejsze jest komfortowe łóżko

fragment dziecięcej sypialnii

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Bez względu na to czy zdecydujemy się na antresolę, kupimy łóżko piętrowe, pojedyncze, czy też podwójne, powinniśmy podczas jego zakupu postawić na jakość. Choć jest to najistotniejszy mebel w sypialni, podstawowe znaczenie ma porządny oraz trwały stelaż, a także komfortowy materac – bardziej nawet aniżeli względy związane z estetyką.