Aranżacja pokoju dziennego w stolicy

Boże Narodzenie to okres, kiedy cała rodzina spotyka, żeby wspólnie przeżywać tenże szczęśliwy, wolny od pracy czas. Odwiedziny bliskich łączą się jednak z nieodzownością zorganizowania im wygodnego noclegu. Jeżeli nie mamy możliwości wyodrębnienia osobnego pokoju gościnnego, to pokój dzienny, oprócz funkcji wypoczynkowej, musi pełnić też funkcję gościnną. Jak zaaranżować pokój, który w dzień ma służyć jako pokój dzienny jak też jadalnia, nocą z kolei jako sypialnia dla gości, a na dodatek nierzadko łączy się z nim kuchnia otwarta?

Obojętnie jaki metraż ma nasz salon, powinniśmy wydzielić w nim części, jakie służyć będą konkretnym funkcjom. Dzięki temu nawet malutkie pomieszczenie zachowa schludność, my zaś odnajdziemy w nim miejsce na prowadzenie wygodnego życia.
aranżacja wnętrza

Autor: Tregde Ferie
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne ściany wizualnie zwiększają pomieszczenia. Tej zasady musimy trzymać się przede wszystkim organizując małe mieszkanie, ale także pokój, jaki spełnia wiele ról – dowiedz się więcej o aranżacji wnętrz . Najlepszym wyjściem jest ponadczasowa białość – nada wnętrzu przestronności oraz pomoże utrzymać pozorny choć porządek. Kiedy nie jesteśmy zwolennikami białych ścian, wyselekcjonujmy jasne jednakże chłodne kolory. Ciepłe barwy, jak żółcie albo pomarańcze sprawiają, że ściana “przybliża się” do obserwującego. Zimne kolory: jasny błękit, zieleń czy delikatna szarość jest wyborem o wiele lepszym.
Po drugie wielofunkcyjne sprzęty. Zamiast kanapy – rozkładany narożnik z funkcją spania jak też pojemnikiem na pościel. Zamiast stołu z krzesłami – ława z dopasowywaną wysokością oraz szerokością. Zamiast foteli – modne pufy, które prócz siedziska, spełniać będą rolę schowka (na przykład na tygodniki bądź podręczne przedmioty). Po trzecie segmentacja wnętrza. W jednym wnętrzu możemy wyodrębnić miejsce na sen, obowiązki zawodowe, jadalnię, wnętrze do przyjmowania gości, niekoniecznie montując ściankę działową. Zamiast niej mamy mnóstwo możliwości na segmentację pomieszczenia.
Niezłym pomysłem będą np. dekoracyjne parawany, za którymi ukryjemy śpiących gości; następnym – ażurowe regały. Ustawienie regału w centralnej części wnętrza idealnie dzieli strefy, natomiast brak “pleców” sprzętu sprawia, że wnętrza nie tracą jasności. Ciekawym podejściem jest również postawienie kanapy zwyczajnie tyłem do reszty wnętrza, co się wyjątkowo sprawdzi w wypadku wnętrza łączącego salon z kuchnią.

Organizowanie mieszkania to nie lada wyzwanie, toteż zawsze skorzystać można ze wsparcia wyspecjalizowanych firm. W powyższym celu starczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: aranżacja wnętrz Warszawa.