Aranżacja pomieszczeń za pomocą fototapety

Z wielu rozmaitego rodzaju materiałów do aranżowania pomieszczeń, coraz ogromniejszą wziętością cieszą się współczesne fototapety. Tego typu dekoracje były trendy kilkadziesiąt lat temu, zaś obecnie na nowo wracają do łask, stanowiąc oryginalny pomysł na ścianę zarówno w pomieszczeniu biurowym, jak także mieszkalnym.

Fotel bujany

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj to nie papierowe, ale lateksowe jak też flizelinowe fototapety święcą prawdziwe tryumfy. Po latach malowania biurko toaletka jak też tradycyjnego oklejania ścian, nadeszła pora na nowomodne aranżacje z fototapetą, jakie zapewniają wręcz nieograniczone możliwości. Przy pomocy tego wariantu ozdób możemy wprowadzić do środka burzę wodospadu, jak także ciszę lasu, wybierając motywy, jakie będą dopasowane nie wyłącznie do charakteru wnętrza, ale również do naszej indywidualnej osobowości. Większa część współczesnych fototapet produkowanych na wymiar doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia. Możemy je wykorzystać nie jedynie do aranżacji pokoju dziennego czy też sypialni, ale też przedpokoju, kuchni albo łazienki. Fototapety las doskonale nadają się do aranżacji dziennego pokoju czy też sypialni – tapeta z lasem. We wnętrzu kuchennym czy też łazienkowym fototapeta stanowić może świetną opcję dla klasycznych płytek ceramicznych, zaś w salonie z powodzeniem uatrakcyjni banalną, białą ścianę.
światła ledowe

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Starannie dobrane nowoczesne fototapety stadion mogą optycznie podwyższyć wnętrze oraz dodać mu charakteru, szczególnie jeśli zaczerpniemy po dekoracje utrzymane w pastelowej kolorystyce – DEMUR.

Natomiast wybierając fototapety w ciemnych kolorach zdołamy w ciągu kilku chwil optycznie zmniejszyć powierzchnię. Atrakcyjnym wyjściem są też aranżacje z fototapetą opartą na imaginacjach optycznych, które stanowią niepowszednie pomysły na ścianę w wielu wnętrzach.