Aranżacja wnętrz za pomocą fototapet

Jak sprawić, ażeby wąski korytarz wywoływał wrażenie troszeczkę szerszego, a maleńka alkowa zyskała kilka ponadplanowych metrów?
Nic tak nie powiększa optycznie niedużych wnętrz, jak dobrze dobrana fototapeta czy też naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dziś które wzory, motywy a także kolory najodpowiedniej wybierać, by oszukać nasze oczy oraz zmysły i uzyskać rezultat ponadplanowej powierzchni. Pierwszym a także niezawodnym sposobem na interesujący rezultat wizualny we wnętrzu jest fototapeta z perspektywą. Są to fototapety czy też naklejki ścienne z motywem drogi, uliczki albo alejki. Sprawdźcie sami, jak poetyczne włoskie uliczki albo malownicze alejki cudownie stworzą iluzję głębi, która przyda przestrzeni. Podobny rezultat możemy otrzymać wykorzystując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzorki.

urządzanie

Autor: Myrone Delacruz
Źródło: http://www.flickr.com
oryginalne półki

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim, identycznie efektownym i efektywnym sposobem będzie fototapeta z tematem pejzażu. Ładne widoki, otwarte jak też duże przestrzenie, jak dla przykładu widoki miast, góry albo egzotyczne plaże tworzą odczucie, iż nasza ściana staje się jak wielkie okno otwarte na świat. Następny trik, jaki możemy wykorzystać, jest to fototapeta w pasy. Być może ten motyw nie będzie tak olśniewający jak dwie ostatnie propozycje, ale na pewno taka fototapeta doskonale sprawdzi się we wnętrzach współczesnych. Pamiętajmy o regule, iż pasy pionowe optycznie podnoszą wnętrze, z kolei horyzontalne spowodują, że pomieszczenie będzie szersze. Czwartym sposobem jest użycie mocy, która drzemie w odcieniach i kontrastach.

Wszyscy chyba znają fundamentalną zasadę, że jasne barwy wizualnie zwiększają mieszkanie, z kolei ciemne zmniejszają je. A zatem, by otrzymać efekt ponadplanowej powierzchni selekcjonujmy fototapety w jasnych barwach np. fototapety kwiaty w pastelowe, drobne wzorki.