Aranżacja wnętrza dziecka, to duże wyzwanie, ponieważ mały człowiek ma inne oczekiwania od naszych.

Chwila kiedy rozpoczynamy kreować wygląd pokoju naszego dziecka, to istotny czas. Potomek dostaje swój własny pokój i będzie tam dorastał, bawił się i śmiał. Każdy opiekun pragnie, aby to miejsce było niesamowite, tak jak ich maluch. Starają się ze wszystkich sił wystroić wnętrze tak, by było mu tam miło.

pokój dziecka

Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dobrze wybrać meble do pokoju dziecka? Po pierwsze powinno się to wpierw zaplanować – gdzie powinno stać łóżko, gdzie biurko, szafa, regał, a gdzie szafki. W jakiej kombinacji i ilości umeblować wnętrze oraz co robić, by nie brakło miejsca. Trzeba zaplanować ile szafek i półek potrzeba dziecku albo wybrać na gotową aranżację – mebli dziecięcych. Jeśli jest pożądane dużo przestrzeni na książki, zdjęcia, czy pudła, to genialną ideą jest solidny regał. Bezspornie obowiązkowo powinna się tam znaleźć szafa i szafki na ciuchy. Jeśli dziecko jest duże i chodzi już do przedszkola, to nie może w jego pokoju braknąć biurka (biurka lofotowe) – to właśnie przy nim będzie robiło prace domowe, czytało i rysowało. Komfortowe łóżko to także podstawa, bo tam potomek będzie odpoczywał po męczącym dniu w szkole i wysypiał się do niej (zobacz nagradzane projekty).

Chcąc należycie dopasować meble, by służyły nam na lata można do aranżacji pokoju nająć architekta. Jest on fachowcem w kwestii wystroju przestrzeni, ma wiedzę jak doskonale zabudować pomieszczenie, by było stylowe i funkcjonalne. Z pewnością doradzi z kupnem umeblowania. Jednakże bez względu na to, czy samodzielnie będziemy wybierać meble do pokoju dziecka, czy wesprze nas w tym architekt, to i tak powinno się zastanowić z jakiego materiału i w jakich odcieniach chcielibyśmy, by one były. Naturalnie do młodzieżowych pokoi polecane są meble w jasnych odcieniach. Dodają one czterem kątom energii i otwartości. Powodują, że pokoik jest jasny i większy, a to bardzo dobrze wpłynie na rozwój naszej pociechy.

Pokój dziecka

Autor: Flicker
Źródło: Flicker
Nie należy przytłaczać przestrzeni w której przebywa dziecko|, gdyż powinno ono czuć się naturalnie, aby móc w spokoju się uczyć, bawić i śmiać. Fundamentalne zasady, którymi należy się kierować nabywając meble do pokoju dziecka to: dopasowanie dla małych ludzi – nie wszystkie meble są stworzone przecież dla nich; praktyczność- tak by pociecha mogła mieć wszystko na wyciągnięcie reki i odpowiednio dobrany odcień mebli i ścian – nada przestrzeni smaku i swobody.