Aranżacje wnętrz z fototapetą

Większości z nas fototapeta łączy się z czasem PRL oraz latami 90-tymi. Pewnym z wyraźniejszych mych refleksów z dzieciństwa jest właśnie charakterystyczny pejzaż ozdabiający ścianę salonu. Był to jednak ostatni moment świetności tego rodzaju wykończenia wnętrz, niedługo potem łączony był z kiczem.

Od jakiegoś momentu zaobserwować można wracającą modę na fototapety. Nie będą to jednak te same motywy a także surowce co dwadzieścia kilka lat temu.
fototapeta w kuchni

Autor: watcha_macallit
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze fototapety dają olbrzymie możliwości aranżacyjne, mogą zdobić nie wyłącznie ściany pokoju, ale też kuchni albo umywalni. Dzisiejsza technologia pozwala również na użycie ich jako wykończenie drzwi wewnętrznych jak też sprzętów oraz innych fragmentów wystroju. Powiedziawszy krótko, każde wnętrze może zyskać wyjątkowy styl dzięki fototapecie. Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia, bowiem nawet wymiar nie jest już kłopotem. Pozostaje jedynie wątpliwość: Czy wykończenie pomieszczenia fototapetą wiąże się z ogromnymi kosztami? Naturalnie nie ma bezspornej odpowiedzi. W zestawieniu ze schematycznymi materiałami wykończeniowymi, fototapeta wypada niebywale atrakcyjnie. Na jej cenę składa się rodzaj zastosowanego druku, gatunek materiału, wykorzystany motyw jak też wymiar – zerknij.
Fototapeta dla dzieci z gotowym motywem kosztuje sporzej aniżeli w wypadku nadrukowania na tapetę zdjęcia własnej roboty. Z wymiarami jest na opak – katalogowa rozmiarówka charakteryzuje się małymi cenami, jednakże nietypowe formaty mogą sprawić, iż koszty wzrosną – zdobądź więcej info od DEMUR. Jeśli idzie o materiał – bardziej wytrzymałe tworzywa, jak winyl lub włókno szklane, odznaczają się dużą opłatą jednakże oferują solidność jak też wytrzymałość na niepożądane warunki zewnętrzne a także uszkodzenia mechaniczne. Tak jak wzmiankowałam na początku, tego wariantu ozdobę możesz zastosować nie wyłącznie w sypialni, gabinecie, lub przedpokoju, ale także w pomieszczeniach bardziej wymagających, jak kuchnia czajniki emaliowane oraz łazienka. Coraz większe zainteresowanie budzi możliwość wykorzystania szkła z nadrukowanym wzorkiem, które jest niezwykle efektywne i nie mniej odporne na kuchenne warunki aniżeli klasyczne płytki. Fototapeta w kuchni dziś to nierzadki widok.
fototapeta dla dzieci

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety to świetny pomysł na zdobienie każdego wnętrza. Współczesne możliwości wytwórcze zapewniające ekologiczne a także bezpieczne dla zdrowia odbitki pozwalają na użycie ich w salonie, sypialni jak również w pokoju dziecka czy przedszkolu. Fotorealistyczne, nienagannie odwzorowane kolory jak też wyjątkowa wytrzymałość – to cechuje nowoczesne wydruki wielkoformatowe.

Reasumując, fototapeta to genialny oraz przede wszystkim względnie tani sposób na uaktualnienie wnętrza oraz nadanie mu unikalnego wyglądu. Paleta wzorów oraz możność zamówienia dowolnego rozmiaru powoduje, że jest niezmiernie wdzięcznym materiałem ozdobnym.