Aranżowanie przedpokoju – atrakcyjne porady

Najważniejszym węzłem komunikacyjnym każdego apartamentu czy też mieszkania jest przedpokój – łącznik między wszystkimi pokojami. Podczas planowana rozmieszczenia przestrzennego przedpokoju należy pamiętać, że spełnia rolę komunikacyjną. Stanowi miejsce w centrum mieszkania w której łączą się drogi wszystkich mieszkańców. Dlatego musi być to bardzo dobrze zorganizowana przestrzeń.

niewielki przedpokój

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując przedpokój miejmy na uwadze, że ma on mieć zastosowanie przede wszystkim służące przechowywaniu wierzchnich części garderoby – kurtek, płaszczy oraz obuwia zmiennego. Mądrym rozwiązaniem będą stojaki na których pozostawimy garderobę wierzchnie, wspólnie z szafką na buty, która u góry będzie miała komfortowe siedzenie. Jednocześnie spełni wtedy miała rolę pufy na której można siąść żeby łatwo ubrać obuwie. W zależności od pory roku i aury pogodowej polecamy zaopatrzyć się w ociekacz na buty, oraz chodnik do wytarcia obuwia z zabrudzeń spodów. W narożniku proponujemy ustawić wieszak na parasole.

przedpokój do aranżacji

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Tyle z najbardziej istotnego wyposażenia. Od dłuższego czasu w Polsce panuje moda na zabudowywanie jakiejś ze ścian szafą z przesuwnymi drzwiami. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie, gdy mamy do czynienia z bardzo małymi mieszkaniami – szafa spełnia wtedy funkcję garderoby i chowamy do niej wszystkie części stroju, choć na jednej z półek, czy na jednym z drążków możemy przeznaczyć na odzież wierzchnią. Aranżowanie przedpokoju to nie taka skomplikowana sprawa, a jednak daje wspaniałe efekty wizualne.

Jako, że w przedpokoju zazwyczaj nie ma dostępu do naturalnego światła, warto jest pomalować go w jasnych, pastelowych kolorach. Zarówno podłoga listwa karniszowa jak i ściany powinny być wykończone materiałami, które łatwo utrzymać w czystości. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi płytkami zaraz przy wejściu do mieszkania – unikniemy problemów z panelami. Ściany dobrze jest pomalować zmywalną farbą – szczególnie, gdy posiadamy dzieci – łatwo będzie można usunąć zabrudzenia.
Posted in Bez kategorii