Aranżujemy sypialnię nowoczesny styl

Sypialnia to twój domowy azyl, miejsce uciszenia, harmonii, prywatności. Bez względu na to, który kierunek aranżacji wybierzesz – współczesny, romantyczny, orientalny, retro, lub zupełną awangardę – jedno powinno być pewne – musi być jak ze snów!

Prawdopodobnie w alkowie spędzamy trzecią naszego życia, zatem to najważniejsze wnętrze w naszych domach. Powinna być więc wygodna, piękna, niemal luksusowa.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zainteresuje!

A przede wszystkim musi odzwierciedlać nasz charakter, pokazywać nasze ja. Nowoczesna prostota. Dla wszystkich, którzy kochają być na czasie.

ciemna bawełniana pościel

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Geometryczne kształty, nieskomplikowana forma i… i nic poza tym. Taki jest kierunek współczesny. Nie spotkamy tutaj tradycyjnej lampki nocnej, nostalgicznej toaletki, rzeźbionych mebli, klasycznej firany w oknie. Duża przestrzeń, proste meble sosnowe i gra nasyconych barw – tak wygląda współczesna sypialnia. Wydawałoby się, że skromnie, że monotonnie? Nic w wyższym stopniu mylnego. Gra odcieni. Zdecydowane barwy przynoszą odczucie pełnego ekspresyjności wnętrza. Nie bójmy się mocnych barw, takich jak czerwony, brąz, zielony. Jeśli pomieszczenie wydaje nam się nazbyt ciemne, to zawsze możemy je ożywić np. jasną podłogą. Kontrasty kolorystyczne w tego typu aranżacjach odgrywają bardzo istotną rolę. Jeżeli nie lubimy ciemnych odcieni na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne odcienie (biel, beżowy, popiel), jednak nie zapomnijmy o kontrastowych meblach, podłodze, dodatkach takich jak pościel bawełniana 3d. Właściwe światło. W alkowie najistotniejszą rolę odgrywa oświetlenie dekoracyjne, które nadaje wnętrzu intymności, buduje nastrój. Winniśmy więc zrezygnować z światła środkowego, na rzecz dokładnie lamp ogniskujących światło na ścianach. Oświetlenie powinno być łagodne, o ciepłym zabarwieniu. No i oczywiście, kiedy aranżujemy alkowę w stylu nowoczesnym, to i takie również winny być lampy.

Dodatki oraz akcenty. W projektowaniu właściwie każdego pomieszczenia najwięcej uwagi przywiązujemy do sprzętów, podłóg, odcienia ścian. Tymczasem akcesoria mogą odgrywać kluczową rolę także w alkowie. Podstawowym akcentem w alkowie jest na pewno pościel z bawełny – zobacz całą ofertę prodtuków zaprzyjaźnionego sklepu (zobacz całą ofertę prodtuków zaprzyjaźnionego sklepu), jednak nie zapominajmy także o ozdobnych poduszeczkach. Stosownie dobrane, niedbale rzucone na łóżko, w kilka sekund przeistoczą każde pomieszczenie.