Chatka z daleka od miasta z ogniem migającym w kominku, pragnieniem każdej kobiety

W mroźne zimowe wieczory często marzymy o kominku , przy którym można usiąść, ogrzać się i przyjrzeć się w ciekawie migający ogień. Rozpalony kominek dodaje wnętrzu przytulności, staje się miłe, sprawia, że dom robi się przyjazny. Palenisko to nie tylko ozdobny element wystroju wnętrza, to także źródło ciepła.

W dzisiejszych czasach kominki wbudowywane są zazwyczaj jako kosztowna ozdoba. Ale to również jest to źródło ciepła, które zasila centralne ogrzewanie (zrobienie kotłowni) w ciepłą wodę. Są to paleniska z tak zwanym płaszczem wodnym – kotłem na drewno, z otwartym

wejdź tutaj

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

paleniskiem. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej kosztowne niż zamontowanie zwykłego kominka wraz z mechanicznym rozprowadzeniem ciepła. Ale doprowadza ciepło dla przykładu do ogrzewania podłogowego.

Powinno się też zainstalować aparat nawiewny powietrza, czyli wentylator, który przepycha strumień ciepła w odpowiednim kierunku, ale też powoduje, że pompowane powietrze nie jest tak suche i gorące – jak ma to miejsce w procesie grawitacyjnego rozprowadzenia ciepła, kiedy ciepło rozchodzi się po mieszkaniu bezpośrednio z kominka, bez współudziału kanałów (kominki-mefisto.pl/oferta). Dodatkowymi zaletami jest fakt, że spalanie drewna jest dużo mniej szkodliwe dla naszego powietrza aniżeli spalanie węgla. Użytkowanie kominka jest niedrogie. Opalanie koksem kojarzy się z trudnościami spowodowanymi chociażby pozbyciem się popiołu. Za wywóz którego trzeba drogo płacić. Palenie drewnem jest o wiele niższe nie tylko od ogrzewania ekogroszkiem, olejem ale również gazem, widząc ciągle rosnące ceny tego paliwa.

Opalanie olejem, węglem, gazem nie jest tańsze od ogrzewania kominkiem, ale korzyści dla powietrza są nieporównywalne. Wrocław jak wiele samorządów w kraju stawia na ochronę środowiska, dając możliwość wyborcom dofinansowania do kosztów zmiany opalania na bardziej przyjazne środowisku naturalnemu poprzez projekt Kawka. Zatem kominki Wrocław promuje. Wydatek instalacji nie jest mały. Jest to mniej więcej poziom podobny z kotłami gazowymi czy olejowymi. Także instalacja zarówno kotła gazowego, olejowego jak i kominka jest porównywalnie skomplikowana i droga. Wyższość kominka nad ogrzewaniem elektrycznym daje nam wygodę, że w razie awarii sieci elektrycznej nie będzie nam zimno w zimie.
Posted in Bez kategoriiTagged