Chcesz kupić odpowiednie oświetlenie? Skorzystaj z naszych rad

Dobór oświetlenia nie za każdym razem jest prostym zadaniem, szczególnie, jeżeli nie posiadamy właściwej wiedzy na ten temat. Dlatego warto jest poznać podstawowe zalecenia, aby lepiej sobie poradzić i cieszyć się doskonałym światłem w domu. W pierwszej kolejności trzeba zastosować odpowiednie lampy koncentrując się na wymogach danego pokoju. Zacznijmy od kuchni, bowiem tutaj toczy się życie rodziny, zarówno rano, kiedy szykujemy się do pracy oraz szkoły, jak i wieczorem, gdy razem gawędzimy podczas kolacji. Najlepszy będzie żyrandol nad stołem i dodatkowe kinkiety lub halogeny na ścianach bądź na meblach, które oświetlą np. blat kuchenny, umożliwiając zrobienie jedzenia bez dokuczliwych okaleczeń.

lampy

Autor: [Duncan]
Źródło: http://www.flickr.com

Łazienki, do jakich zawsze jest długa kolejka, także wymagają właściwego światła, ponieważ tutaj wykonujemy różne czynności związane z naszą higieną i troszczymy się o nasz wygląd. Najlepiej spiszą się kinkiety łazienkowe, jakie możemy umieścić koło lustra. Z kolei salon jest pokojem reprezentacyjnym, więc chcemy, by wszystko było wyszukane. W związku z tym można zwrócić szczególną uwagę np. na lampy wiszące kuchenne, jakie będą dawać miłe światło i odbijać blask gwarantując rewelacyjny efekt. W sypialni natomiast dobre będą lampki, jakie możemy ustawić przy szafce nocnej, by wieczorem czytać przy nich książki. Nie możemy także zapomnieć o oświetleniu naokoło domu. Przed garażem najlepsze zastosowanie mają lampy najazdowe. Wybierzmy lampę odpowiedniej firmy, a będzie prosta w montażu, wytrzymała na warunki pogodowe, jak również energooszczędna.

lampy

Autor: Vesa Linja-aho
Źródło: http://www.flickr.com

Takie lampy można wykorzystać tak samo na chodnikach, jak i nawierzchniach z kostki czy betonu, w zależności od tego, z czego wykonaliśmy podjazd.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobały Ci się nasze notki, to doczytaj więcej (http://www.angelka.pl/o-mnie/) kolejne oraz ciekawe treści. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Odpowiednio dopasowane lampy sufitowe dla dzieci są wyjątkowo ważnym elementem każdego pomieszczenia. Inaczej możemy znacznie utrudnić sobie robienie codziennych czynności, m.in. przez nazbyt słabe żarówki w łazience i przez to brak możliwości umalowania się albo egipskie ciemności przed garażem, w wyniku których szybko uszkodzimy swoje auto. Dlatego skorzystaj z wszystkich wskazówek i dodatkowo poradź się sprzedawcy, a twoje decyzje z pewnością będą rozważne i zaprocentują właściwie dostosowanymi do wszystkich pokoi lampami.