Chcesz mieć barek domowy? Nic prostszego! Z poniższym tekstem stworzenie rewelacyjnego barku z alkoholem będzie banalnie proste!

Posiadacze dużej ilości różnych trunków powinni sobie urządzić jakieś specyficzne miejsce na ich chowanie. Przestrzeń, w którym damy barek nie powinno być bardzo oświetlone.

Trzeba zastanowić się także ile miejsca możemy na barek domowy wygospodarować. W zależności od tego można zacząć shopping.

alkohol

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadamy w tej kwestii dwie opcje. Albo przeznaczymy nań miejsca niewiele i w ten sposób zdecydujemy się np. na zakup malutkiego barku na alkohol, który będzie miał niewielkie kółeczka, dzięki czemu będzie łatwy do przestawiania. Kolejna możliwość to zakup meblościanki, która jednocześnie będzie posiadać w sobie jedną półkę, którą przeznaczymy na alkohole. Tym sposobem należy pomyśleć o tym, by był w ciemnym miejscu. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, jest możliwość poszaleć i zrobić sobie w rogu pomieszczenia barek profesjonalny na kształt takich, jak są w niejednym barze – zobacz pomysły na barek z alkoholem.

Odnajdywanie pomysłów na nasz bar można zacząć w Internecie. Znalazłam tam rewelacyjny, oryginalny barek w kształcie… wiolonczeli! Wysłałam link koleżance, która przepada za muzyką klasyczną i ma mieszkanko pełne instrumentów. Idealnie się prezentuje obok jej pięknego fortepianu. Najbardziej oryginalne inspiracje znalazłam na interesującym blogu.

Najciekawszą opcją, którą ujrzałam była niewielka drewniana skrzyneczka, w środku której ustawione są butelki i lampki na wino. Możemy również kupić kilka półeczek na flaszeczki, które przybijamy do ściany, najlepiej w miejscu osłoniętym od światła. Następnie zalecamy poustawiać na niej butelki ( zobacz butelki filtrujące) (zobacz również propozycje na na blogu Lovingit.pl). Możemy zrobić to w klimacie artystycznym – na przemian wysoka i niska, a możemy postawić na dowolność i misz-masz. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.