Chcesz znaleźć pomysł na swoje własne cztery kąty? Wybierz fototapetę

Posiadanie własnego mieszkania wiąże się zawsze z chęcią jego perfekcyjnego urządzenia. Obecnie w sklepach z artykułami do wykończenia wnętrz wyszukać można mnóstwo przeróżnych materiałów, które pozwalają wyczarować wnętrze niczym z marzeń. Wartym polecenia rozwiązaniem są z całą pewnością fototapety, które stosować można już nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w łazience oraz kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: The Meat Case
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta w kuchni to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie zamierzamy stawiać na najbardziej klasyczne rozwiązania , do których zaliczane są kafelki ceramiczne umieszczone nad blatami roboczymi. Fototapeta w kuchni umieszczona się nad blatem roboczym rozświetla kuchnię i wprowadza do niej oryginalny, nieznany dotąd nastrój. Powinno się jednak wiedzieć, że kuchnia jest miejscem, w którym wilgotność powietrza jest większa niż w pozostałych częściach domu. Do tego dochodzi unoszący się tłuszcz, który pojawia się podczas przyrządzania rozmaitych potraw. W związku z tym fototapeta narażona jest na błyskawiczne brudzenie się oraz utratę bardzo dobre wyglądu – kliknij aby zobaczyć źródło. Dostępne dzisiaj rozwiązania są jednak na tyle nowoczesne, że bez obaw fototapeta może być przyklejona również w pomieszczeniu kuchennym. Wystarczy jedynie postawić na fototapetę laminowaną.

Czy opisywane zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To kliknij i przeczytaj, co posiada solidna strona (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/czwarty-wymiar/) – znajdziesz w tamtym miejscu równie absorbujące dane.

Dzięki temu nie będzie ona wchłaniania brudu, a wilgoć nie będzie negatywnie wpływała na jej świetny wygląd. Laminowane tapety można bez lęku o ich bardzo dobrą kondycję myć. Zmoczoną w wodzie z dodatkiem łagodnego środka myjącego szmatką trzeba delikatnie wytrzeć ich powierzchnię, aby ewentualny tłuszcz i inny brud w ekspresowym tempie usunąć.

fototapeta do łazienki

Autor: Florent LANNOY
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety do łazienki również muszą być porządnie dobrane. Łazienka to kolejne pomieszczenie w naszym mieszkaniu, w którym panuje poziom wilgotności powietrza wyższy niż w pozostałych pomieszczeniach. Jednocześnie wykorzystywane tutaj mydła i inne specyfiki kosmetyczne mogą osadzać się na powierzchni fototapety, tworząc brzydko wyglądającą warstwę. Dlatego fototapety do łazienki także powinny być laminowane. Dzięki temu będą mogły być myte, a ich wygląd będzie perfekcyjny przez naprawdę wiele lat. Fototapety laminowane nie stracą swojego kształtu nawet wtedy, gdy zaleje je woda. Wybór fototapet jest na chwilę obecną niezwykle duży. Bez trudu wyszukać można te z motywami idealnie nadającymi się zarówno do łazienki, jak i pomieszczenia kuchennego – dodatkowe informacje. Różne owoce, warzywa, malownicze krajobrazy, muszle – to motywy, które rewelacyjnie sprawdzają się w tych pomieszczeniach w naszym domu. Jeżeli nie chcemy fototapety naklejać bezpośrednio na ścianę, możemy włożyć ją w antyramę i po prostu powiesić. To także ciekawe rozwiązanie, nad którym zawsze warto się zastanowić. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób lubiących regularnie zmieniać na przykład kolor ścian. Chcąc zmienić kolor ścian, wystarczy tylko zdjąć antyramę ze ściany. Wymiana fototapety także nie będzie problemem.