Ciekawe używanie oświetlenia led – sprawdź, gdzie się to przyda

Ważnym aspektem przy wyborze źródła światła jest bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim okresie świecenia. Główną wartością oświetlenia LED jest jego energooszczędny i ekologiczny obszar. LED w odróżnieniu do żarówek tradycyjnych nie mieszczą rtęci, na dodatek, dzięki nim możemy znacznie obniżyć rachunki za zużycie energii elektrycznej. Ogromną wartością oświetlenia LED jest ogromny asortyment barw światła. Nie ma potrzeby używania dodatkowych filtrów, ażeby zdobyć wybraną barwę. Zabarwienie świecenia jest uzależniony od półproduktu, z jakiego wykonany jest półprzewodnik. Dlatego że światło emitowane poprzez diodę LED posiada bardzo wąski obręb promieniowania, jego barwa jest niezwykle nasycona.

led

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Profile do taśm LED używane są do komponowania estetycznego liniowego oświetlenia, wykorzystującego taśmy LED jako źródło oświetlenia. Różnorodność profili, także osłonek, ich form i wielkości, także fragmentów montażowych, gwarantuje kształtowanie porządnych układów oświetleniowych o rozmaitej funkcjonalności. Do wyrobu profili używane jest wysokogatunkowe aluminium, bądź materiał MDF. Kompatybilne osłonki do profili zabezpieczają diody przed wnikaniem brudu, kurzu i wilgoci. Mleczne osłonki decentralizują światło, komponując efekt rozproszonego liniowego światła, natomiast osłonki ogniskujące, w powiązaniu z właściwym profilem, umożliwiają dopasowanie kąta świecenia do wymogów oświetleniowych.

Profile aluminiowe LED to znakomite podejście podczas przygotowywania oświetlenia LED, czy też aranżacji świetlnych z wykorzystaniem taśm LED, bądź modułów LED. Profil aluminiowy stosuje się jako wykończenie i nadanie specjalnej estetyki instalacji oświetleniowej, do podniesienia stopnia ochrony zamieszczonej w nim taśmy LED, również do niezbędnego odprowadzania ciepła wysyłanego przez taśmy. Odprowadzanie ciepła jest najważniejszą kwestią przy montażu profili, ze względu na ryzyko pożarowe. Istnieje obszerny wachlarz profili. Profile led nawierzchniowe, profile wpustowe, producent profili aluminiowych szczelne, kątowe, do szkła, oraz profile na schody i na sufit.