Co do łazienki, jakie meble wybrać? To nie takie proste zadanie, więc korzystniej sprawdź nasze porady

Meble do łazienki są w pewien sposób specyficzne, gdyż narażone na większą wilgoć muszą być bardziej trwałe. Wiele osób o tym zapomina wybierając meble zupełnie niedopasowane do tego pomieszczenia. Z innej strony nie zawsze jest czas, by myśleć nad tą sprawą, tak więc bardzo łatwo popełnić błąd i narazić się na niepotrzebne koszty. Które więc wybierać meble łazienkowe i na co powinniśmy zwracać uwagę?

Cermag

Autor: http://www.cermag.com.pl/
Źródło: http://www.cermag.com.pl/
Wybór mebli do łazienki to tak naprawdę ergonomia i jakość mebli. Styl jest ważny, ale nie najważniejszy. Na początku trzeba odpowiednio wymierzyć łazienkę. Trzeba pamiętać, iż najważniejsze, ażeby wygodnie z niej się korzystało, stąd musimy zostawić przed umywalką oraz wc około siedemdziesięciu centymetrów przestrzeni, zaś po bokach dwadzieścia-trzydzieści centymetrów. To samo trzeba zrobić w sytuacji wanny lub kabiny prysznicowej. Bardzo ważne, aby szafki nie przeszkadzały w codziennej toalecie, ponieważ może Cię to narazić na uraz. Nie wieszaj więc szafek na poziomie głowy, w okolicach muszli klozetowej czy wanny.

Właściwie powinieneś zmierzyć wszystkie wnęki, tam gdzie chcesz postawić meble. Z pewnością znajdziesz najbardziej korzystną dla swoich potrzeb wysokość umywalki czy wiszących szafek. Szafkę pod umywalkę dobrze zakupić z umywalką. Jednocześnie jeśli nie planujesz zamiany obecnych mebli do łazienki, ważna będzie precyzyjność lub budowa hal produkcyjnych nawet porada specjalisty. Możemy też taką uzyskać w sklepie, w jakim się zaopatrujesz. Najlepiej porównać każdy wymiar jednego, jak i drugiego sprzętu, zapytaj również o możliwość zmiany towaru. Właściwe meble do łazienki to te, jakie są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. To raczej oczywiste, jeśli pomyślimy, jak spora wilgoć szczególnie panuje w łazience. Właściwie jakby takie meble były pomalowane także lakierem poliuretanowym, to na pewno zwiększy ich jakość i trwałość.

Łazienka, meble łazienkowe

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl

Bardzo dobrze, jak taki lakier pokrywa całą powierzchnię określonego mebla, nie tylko front. Tylna ścianka powinna być trochę cofnięta, aby nie stykać się ze ścianą łazienkową. To dlatego, iż skrapla się po niej para wodna. Natomiast, co także ważne, okucia i uchwyty muszą być zabezpieczone przed rdzewieniem. Jak znaleźć takie meble łazienkowe? Najlepiej wpisując w wyszukiwarkę internetową wyrażenie typu meble łazienkowe Wrocław.