Co jest bardziej pożądane? Praktyczność czy wygląd? To kwestia bardzo istotna pod kątem aranżowania każdego mieszkania

Odwieczny dylemat dużej liczby osób: kupić coś modnego, lecz niepraktycznego czy raczej praktycznego, lecz nie do końca na czasie. Nie zagłębiając się za mocno w zagadnienia finansowe warto wiedzieć, że jedna, jak i druga opcja niesie za sobą niebezpieczeństwa, ale i możliwości. Jeśli jednakże marzymy o solidności, to jednakże nie rzucajmy się tylko na modne przedmioty, ponieważ możemy się bardzo zawieść. Jednocześnie, jeśli stawiamy prymat wyglądu na wygodą, to wtedy możemy pomyśleć o różnych eksperymentach. Niemniej, czy to korzystne? Czy właściwie korzystnie tak robić?

Jak wykończyć sofę

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Wiele osób mierzy się właśnie z tym kłopotem. Zakupuje coś, co jest w rzeczywistości niesamowite, lecz jest niezdatne do użycia. Jak stoi to wygląda jak coś pięknego, ale okazuje się w rzeczywistości, iż jest to normalny eksponat jak w muzeum. No tak, bo korzystniej go nie ruszać, ponieważ się rozleci. Takie błędy czynimy w każdym pomieszczeniu. Zamiast zakupić właściwe narożniki do pokoju gościnnego, to my się decydujemy na zupełnie bezsensowne, acz ładne fotele, w jakich nie można normalnie odpocząć ().

Miejmy na uwadze więc, iż jak chcemy coś ładnego do domu a jednocześnie funkcjonalnego, to praktyczność musi być najważniejsza (). Natomiast jeśli chcemy mieć coś pięknego i designerskiego w naszym domu, to droga – sprawdź jaką sól sypie się na drogi – wolna, możemy przecież wybrać wspaniały obraz. Spełniać on będzie funkcję właśnie taką, jaką ma spełniać, czyli elementu estetycznego, który nie służy do siedzenia czy leżenia, lecz kontemplowania. Pamiętajmy o tej istotnej zasadzie, ażeby nie czuć później rozczarowania, który obawiał się będzie na wielu płaszczyznach, wśród jakich prym będą niosły strata finansowa oraz niezadowolenie.

Z jednej więc strony coś, co możemy zdefiniować jako nieudany zakup, a na dodatek pozbycie się znacznej części gotówki, którą przeznaczyć można było całkowicie inaczej. Żeby nie doprowadzić do tego typu okoliczności pamiętajmy tą życiową i jakże prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o kwestii estetycznej, to można nabyć jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, lecz gdy dochodzi do kwestii bardziej praktycznych i estetycznych, to zawsze, na pierwszym miejscu musi być nasza wygoda. Nabywajmy więc rzeczy użyteczne.