Co jest dobrym pomysłem, jeżeli chcemy zaoszczędzić pustą przestrzeń w pokoiku dziecięcym?

Meble wielofunkcyjne to jeden z ulubionych typów sprzętów każdego opiekuna. Dzięki nim można wygospodarować dla dziecka nieco więcej miejsca do uczenia się oraz zabawy. Dziś posiadamy niezwykle znaczny wybór takich mebli, więc jest w czym wybierać.
Dobrym wyjściem dla opiekunów, którzy mają nieduży metraż mieszkania, są łóżeczka piętrowe.

W małym domu liczy się każdy centymetr, zatem takie łóżka są jak najbardziej wskazane. Należałoby jednak mieć w pamięci, żeby nie kupować takich mebli dzieciom, które cierpią na lęk wysokości lub inne lęki powiązane ze spaniem na wysokości.

Czy ten artykuł Cię zafascynował? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis sprzątanie hali produkcyjnej, który także zawiera ciekawe informacje.

W podobnym wypadku zapewne lepiej kupić mniejsze, lecz typowe łóżka, aby zagwarantować wszystkim wygodny sen. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być też łóżko piętrowe ze stolikiem. Na górze dziecko mogłoby zasypiać, a na dole odrabiać lekcje czy malować. Jeżeli dziecko jest trochę większe, na stole można by postawić laptop.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl
W czasie zakupu łóżka piętrowego dla dzieci trzeba zwracać uwagę na to, żeby szczebelki na znajdującym się na górze łóżku były jak najdłuższe, ponieważ dziecko w nocy często zmienia pozycję oraz może niechcący wypaść. Jeśli chcielibyśmy, aby łóżko służyło przez znaczny czas, musimy skoncentrować się na jego rozmiarze i trzeba brać pod uwagę fakt, że dziecko jeszcze sporo urośnie. Sprawdzić też trzeba wagę, którą może utrzymać, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Cena łóżeczka piętrowego dla dziecka mieści się w przedziale 600-1000 zł. Łóżeczka z biurkami są nieco mniej kosztowne, z kolei te z pojemnikiem – droższe.

Są również odmiany trzyosobowe, gdzie zamiast szuflady na pościel, mamy jeszcze jeden wysuwany materac. W tym czasie nie ma stanowiska na schowanie kołdry, ale możemy zaoszczędzić dużo przestrzeni, jeżeli mamy troje dzieci.