Co kupić do spania? Jaki jest wybór? Co jest dobre w małym pokoju? Poznajcie najbardziej niezawodne meble

Któż nie marzy o wspaniałym i spokojnym śnie? Chyba nie znajdziemy osoby, który by sobie tego nie życzyła. Żeby się jednak wysypiać musimy wypełnić kilka czynników, a jednym z nich, tym najistotniejszym jest wybranie dobregomebla do spania. A możliwości jest tak naprawdę mnóstwo. Jednym z najbardziej znanych jest łóżko. Nawet jak pomyślimy o spaniu, to bez wątpienia ono przychodzi nam na myśl. Komfortowe łóżko może zdziałać cuda.

sofa

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com

Odznacza się licznymi atutami, bo bez problemu mamy okazję wybrać konkretny stelaż i materac (zobacz materace 160×200) tak, by nasz kręgosłup w czasie snu normalnie odpoczywał. Zachowanie ergonomicznej pozycji podczas snu bardzo wpływa na dobre funkcjonowanie podczas dnia. Po dobrze przespanej nocy jesteśmy gotowi do stawiania czoła wyzwaniom codzienności. Znaczną zaleta łóżek jest też okazja niepowtarzalnego dopasowania jego rozmiaru (więcej dostępnych opcji). Wielu dystrybutorów na indywidualne zamówienie może stworzyć mebel o wymiarach, jakie są dla nas odpowiednie. Jednocześnie, łóżka wykonane z naturalnego drewna cechują się zachwycającą jakością, i to przez kilka lat.

Kolejne interesujące rozwiązanie to tapczan. Jest ergonomiczny, można w nim przechowywać pościel. Są z pewnością odpowiednie dla dzieci i młodzieży, którzy nie są tak bardzo wymagający, jak dorośli. Mebel ten ma w asortymencie także materac. W tej sytuacji jednakże nie mamy zbyt wielkiego wpływu na jego jakość, z kolei sprężyny na pewnonie są najwygodniejsze. Ogromną zaletą tapczanów jest fakt, że są niedrogie. Dobrym rozwiązaniem może być też kanapa, ale ona będzie lepiej pasować do niewielkiego pokoju. Z jednej strony spełnia bardziej funkcje miejsca do siedzenia, z drugiej znajduje zastosowane jako łóżko. Największą zaletą jest to, że nie potrzebuje mnóstwo miejsca. Ma szuflady, gdzie mamy szanse przechowywać pościel.

sofa

Autor: Juozas Šalna
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo że nie zajmie dużo miejsca, to jednak jak się ją rozłoży może zrobić wrażenie. Mnóstwo modeli jest takich, że swobodnie wyśpią się na niej trzy osoby. Czy są wygodne? Bez wątpienia nie tak jak łóżka. Aktualnie musimy pomyśleć, co wybrać, co jest dla nas najważniejsze. Czy idealny sen na drogim łożu czy może coś bardziej funkcjonalnego, na którym tezmożemy usiąść, jak tapczan czy kanapa.