Co należy wiedzieć podczas wybierania projektu domu oraz co powinien on zawierać?

Każdy, kto planuje wybudowanie domu rozumie, że jednym z najważniejszych etapów jest wybór odpowiedniego projektu domu. Od niego to zależny jest jego wygląd oraz to, jakiego rodzaju zostaną użyte najbardziej istotne suroWCe, czyli ile będzie kosztowała budowa.
Niezłym wyjściem jest zapoznać się z propozycją biur projektowych oraz wstępny wybór rodzaju budynku.

To, czy ma posiadać wbudowany garaż czy też liczbę kondygnacji bądź podpiwniczenie, ma znaczny wpływ na koszt tak samego projektu, jak i na koszt jego budowy. To od tego zależy decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę. Wszystkie projekty zawierają podstawowe dane o budynku, czyli jego powierzchnię całkowitą oraz metraż poszczególnych pomieszczeń. Można by skorzystać z gotowego już projektu albo zlecić jego wykonanie na indywidualne zamówienie. W tego typu sposób można by lepiej dostosować budynek do posiadanej nieruchomości. Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór gotowego już projektu, trzeba zwrócić uwagę na to, jakie modyfikacje mogłyby zostać jeszcze wykonane przez biuro meble biurowe gorzów wlkp architektoniczne. Dużo z nich oferuje również realizację projektu w tzw. „lustrzanym odbiciu”.
wok

Autor: Silit
Źródło: Silit
Każdy projekt domu powinien zawierać projekt konstrukcyjny (m.in. rzut kondygnacji, opis techniczny, rzut więźby czy też cztery elewacje) oraz projekt budowlany (obliczenia statystyczne, rysunki techniczne, rysunki wykonawcze detali konstrukcyjnych). Ponadto projekt domu musi również zawierać projekt wszystkich instalacji wodno-kanalizacyjnych (m.in.

obliczenia instalacyjne) czy też instalacji gazowej i projekt instalacji elektrycznej oraz odgromowej (m.in. opis techniczny). Poza tym konieczne są zestawienia pomocnicze (m.in. zestawienie więźby dachowej czy też obrys domu).