Co obecnie modnego moglibyśmy użyć w swoim mieszkaniu?

Zabudowa pomieszczeń ze szkła to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w wykończeniu mieszkania. Można by wydzielić oddzielne miejsce, jakie będzie np. schowkiem na przeróżne rzeczy.

Zabudowy, do jakich używamy ścianki szklane pozwalają być osobno, lecz w pewnym stopniu wciąż razem. Co ważne, takie zabudowy można składać i przesuwać. W razie potrzeby, można by schować tę część domu, której nie pragniemy ukazywać innym. Tego typu ściany gwarantują także światło nawet w pomieszczeniach w głębi domu. Szklana ściana pomiędzy przedpokojem a salonem wprowadza granice, a równocześnie zagwarantuje dostęp światła do tego wnętrza. Tego typu ściankami można oddzielić przykładowo gabinet do pracy lub sypialnię. Można również zbudować ściankę, jaka tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze. Należałoby, żeby została stworzona ze szkła kolorowego, żeby zasłonić domowe tajemnice. Niezwykle znane jest wydzielenie łazienki. Powstają kabiny prysznicowe, a ścianki szklane oddzielają wannę od WC i umywalek.

Sypialnia w londyńskim stylu

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Do zrobienia ścianek ze szkła stosuje się surowca pewnego o grubości 10 albo 12 milimetrów. Zapewnia ono, że się nie stłucze, kiedy nieumyślnie ktoś w nie uderzy albo wpadnie na nie biegnące dziecko.

Jeżeli masz chęć zgłębić uzupełniające wiadomości na przedstawiany tu temat, to sprawdź to ważne opracowanie (https://doubleroom.pl/oferta/plakaty) – ono również jest warte uwagi.

Można wybrać szkło hartowane albo klejone foliami. W przypadku rozbicia hartowane szkło rozpada się na niezwykle dużo małych części o tępych krawędziach, klejone nie rozsypuje się. Zamiast tego na szkle powstaje struktura promieniście rozchodzących się pęknięć.

Najnowszym wynalazkiem jest szkło elektryczne pokryte warstwą tlenków stali przewodzącą prąd lub folią z ciekłymi kryształami. Na panelach zamieszcza się elektrody podłączane do kanałów elektrycznych.