Co powinieneś wiedzieć meblując dziecięcy pokój

Meble do dziecięcego królestwa

Wraz z rozwojem malucha ulegają zmianie jego wymagania i zainteresowania – również jeżeli chodzi o wygląd pokoju. Wiele z nas analizuje, jak umeblować królestwo dziecka, aby nie było potrzeby co stale go odnawiać.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż kluczowym elementem uniwersalnego wnętrza są z rozwagą wybrane meble. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość . Dobrze zaprojektowane meble dla dzieci na pewno nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, zaś odpowiednio dopasowane, stonowane kolory umożliwią ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym, nastoletnim. Zważmy, że wyraźne mebelki, w dalszych latach użytkowania nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci, natomiast neutralny design zagwarantuje nieograniczoną dowolność przy zmianie wystroju wnętrza. Jeśli zadbamy o to, by meble dla dzieci były tak praktyczne i nowoczesne, aby za kilka lat mogły z powodzeniem służyć jako meble młodziezowe, zredukujemy niepotrzebne wydatki. Warto pamiętać: neutralna baza zapewnia wiele możliwości!

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być przyjemna i wesoła. Być miejscem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Zdecydujemy się na jasne, pastelowe barwy ścian. Kolory w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji. Niewymuszone dodatki sprawią, iż dziecięcy pokój nabierze wyrazu, zaś użycie naturalnych materiałów (drewno) w dodatku je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, cieszący się od dłuższego czasu wielką popularnością skandynawski styl.

Pokój dziecka to miejsce zabaw, nauki, relaksu, snu, spotkań towarzyskich.

Czy chcesz wyszukać zbliżony materiał? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na witrynę (https://www.aplusdesign.pl/), która niewątpliwe również przypadnie Ci do gustu!

W związku z tym oprócz mebli, nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, wystarczająco jasnym i właściwie rozproszonym. .