Co powinieneś wiedzieć meblując pokój dziecka

Maluchy rozwijają się i zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Z tego względu dziecięcy pokój powinien być tak zaprojektowany, by pobudzał wyobraźnię dzieci i pomagał im odkrywać świat. Ponieważ gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym pokoju?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Kluczowym elementem dziecięcego pokoju są właściwe meble. Zwróćmy uwagę na ich jakość. Dobrze wykonane, na pewno wytrzymają próbę czasu, natomiast odpowiednio dopasowane, neutralne kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym.
Stoliki i krzesła tapicerowane warszawa – belbazaar dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci (), ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.
Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być zgodna z temperamentem dziecka i koić problemy dnia. Być miejscem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. W związku z tym warto uzmysłowić sobie, że każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, pełne optymizmu. Drugie, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Dlatego projektując dziecięcy pokój warto wcześniej przemyśleć w jakiej barwie będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Niewątpliwie najbezpieczniejsze będą jasne, rozmyte barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu lub poduszek, które rozweselą pokój i stworzą miły i ciepły klimat. Podkreślą kształtujący się właśnie styl dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sieci znajdziemy ciekawą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od lampek, zasłon, narzut na łóżka po drobne gadżety.
Nim jednak zaczniemy działać, należy przejrzeć przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Najbezpieczniej zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najlepsi krytycy!