Co powinno być promocją dowolnej restauracji oraz w jaki sposób dobrać aromaty do różnych pomieszczeń?

Jednym z najmilszych zmysłów człowieka jest możliwość odczuwania pachnących substancji. Naturalnie zarówno tych naturalnych, jak i chemicznych. Nie ma to jak okazja do łykania czystego powietrza nad morzem lub w lesie, jednak nawet jeżeli mieszkamy w centrum naszego kraju, to i tak moglibyśmy cieszyć się górskim powietrzem.

jadalnia

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
blog

Źródło: flickr.com
Jest to wykonalne dzięki różnym odświeżaczom powietrza, które można by kupić w wielu sklepach i o różnych zapachach. Mogą to być aromaty różnych kwiatków (np. lawendy, nagietków bądź cytrusów albo eukaliptusa). Do nabycia są naturalnie także odmienne zapachy, choćby wanilii czy też mięty. Można by bez problemu przyjąć, że zapach jest jednym z wyróżników klasy konkretnego pomieszczenia. Żaden człowiek przecież nie spożywałby jedzenia w restauracji, w jakiej po prostu brzydko pachnie. Z innej strony akurat restauracja restauracja bolesławiec nie musi używać sztucznych zapachów, gdyż te dobiegające z kuchni powinny zostać jej promocją.
zapach

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Takie postępowanie ma zresztą swoją nazwę: aromamarketing. osoby, które zajmują się doborem substancji zapachowych do konkretnego miejsca wiedzą, że zapach powinien łączyć się z konkretną dziedziną. Poza tym powinien współgrać z wystrojem danego pomieszczenia oraz np. oferowanymi przez firmę usługami. Przykładowo do kawiarni czy też punktów gastronomicznych dobre będą aromaty o zapachu kawy lub owoców, z kolei różnego rodzaju wkłady świeże są dobre do siłowni czy też klubów fitness.

Zapach do naszego mieszkania jest natomiast zależy od gustu, może nieco od pory roku i wyglądu danego pomieszczenia. Dla przykładu może być to kombinacja kilku owoców, choćby mango albo grejfruta. Zapachy można oczywiście spróbować zrobić samodzielnie.