Co uczynić, żeby mała łazienka była większa?

Niewielka łazienka stanowi za każdym razem spore wyzwanie dla kogokolwiek, kto pragnie ją zaaranżować w sposób funkcjonalny, a jednocześnie miły dla oczu. 2 podstawowe problemy związane z takim pomieszczeniem to kwestia zmieszczenia wszelkich potrzebnych urządzeń jak też wizualne powiększenie wnętrza. Nie możemy ich jednakże rozpatrywać w odłączeniu od siebie.

Meble łazienkowe Quattro

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Co zrobić, ażeby mała łazienka wydawała się większa tak „na oko”, jak także pod względem wygody użytkowania? Na rynku dostępna jest cała gama urządzeń przeznaczonych specjalnie do niedużych łazienek, takich jak na przykład wąskie pralki. Niemniej jednak, jednakowo jak przy każdym pozostałym pomieszczeniu, należy zacząć od ustalenia, co musi znaleźć się w naszej toalecie. W wypadku niedużego wnętrza jest to związane z wieloma ustępstwami. Może warto zamienić wannę na użyteczną kabinę prysznicową? A może znaleźć miejsce dla pralki w w pomieszczeniu kuchennym? Być może szafka do łazienki z zapasowymi ręcznikami stanie w innej części mieszkania?

Gdy wiemy już, które szafki nocne warszawa muszą znaleźć się w naszej toalecie, dobrze jest wybrać te, które tak ze względu na własne rozmiary jak również wygląd nie będą przytłaczały pomieszczenia. O ile decydujemy się na kabinę prysznicową w miejsce wanny, odpowiedniej wybrać model z przeźroczystymi drzwiami i ściankami. Daje to wrażenie przestrzeni, z kolei kabina – stanowiąca przecież największy fragment w łazience – nie będzie jej przytłaczać. Rozmiar jak też układ kabiny zależy oczywiście od naszych preferencji, jednak owalne kształty dużo lepiej prezentują się w małym wnętrzu, bowiem przydają mu lekkości oraz uroku – www.

Decydując się na wstawienie do umywalni wanny, nie jesteśmy wcale skazani na przyrząd, jakie zajmuje połowę wnętrza. Najlepiej zastanowić się nad wyborem asymetrycznej wanny, która przede wszystkim zajmie mniej miejsca, a także nie pomniejszy wizualnie umywalni tak bardzo jak wanna prostokątna.

Szukasz uzupełniających materiałów na prezentowany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej ścianki całoszklane a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Obecnie można znaleźć wanny asymetryczne w bardzo wielu kształtach i barwach, zaś stosowany do nich akryl jest solidnym tworzywem, więc nie musimy obawiać się jego prędkich uszkodzeń. Miejmy na uwadze, iż barwa wanny także wpływa na naszą percepcję, im jaśniejsza , tym zyskowniej będzie wyglądać.