Cyklinowanie parkietu Katowice – może okazać się konieczne po dłuższym okresie wykorzystywania!

Dostałeś w spadku lokal mieszkalny po dziadku? Nie masz pojęcia od czego zacząć odnowienie? Już w tym momencie przeczytaj ten materiał, a dowiesz się co należy zostawić w wiekowym domu, a co wskazane jest, aby wymienić!

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Irmar” Marek Kuśmierski

Autor: Podłogi.info
Wiekowe domy charakteryzują się w szczególności solidnością oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Kilkadziesiąt lat temu do budowy domu używano wyłącznie drewna i najbardziej solidnych budulców. Nie wykorzystywano w owym czasie żadnych płyt, ani sklejek. Zatem przed zainicjowaniem odnowy leciwego domu trzeba wiedzieć co dobrze jest odnowić, bowiem nie uda nam się kupić nic lepszego. Pierwszą sprawą, jaką należy zobaczyć wewnątrz domu jest posadzka.

Jeśli stwierdzisz, że jest to drewno to wówczas warto zdecydować się na cyklinowanie parkietu Katowice przez specjalistę. Nie powinniśmy brać się za to na własną rękę, albowiem możemy zniszczyć tą starą posadzkę. Cyklinowanie bazuje na zeszlifowaniu zewnętrznej warstwy, która ulega zniszczeniu. Jest ono podyktowane w większości wypadków brakiem stosowania właściwych środków do konserwacji, a także zwykłym korzystaniem. Możemy mieć pewność, że cyklinowanie parkietu Katowice przez fachowca spowoduje, że będziemy posiadali w swoim domu jedyną w swoim rodzaju podłogę, której zazdrościć będą nam wszyscy koledzy i bliscy.

Na obecną chwilę w marketach nadzwyczajnie kłopotliwie jest zakupić podłogę dobrej jakości, w większości wypadków pojawią się panele, które nawet nie leżały koło prawdziwego drewna. Następną rzeczą w klasycznym domu, jaką możemy zostawić są zabytkowe meble, jakie dzięki renowacji zyskają ówczesny blask. Jeśli nie chcemy mieć masywnych, czarnych szaf, to w takim razie możemy zeszlifować wierzchnią powłokę (tak jak w wypadku podłogi) i pomalować mebel na zupełnie inny kolor. Od kilku lat gigantycznym hitem są jasne mebelki i właśnie te możemy sami wyczarować. Jeśli będziemy mieli odnowioną podłogę i meble, to wtedy należy pomalować ściany i nabyć gadżety, a stworzymy dom panele fotowoltaiczne naszych marzeń.

podłoga

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy zdolności artystyczne to moglibyśmy wykonać ozdoby osobiście, metodą hand made. Nam sprawi to sporo radości, a nasi odwiedzający będą przecierać oczy ze zdumienia, iż udało nam się stworzyć coś tak niezwykłego i czarującego – Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Irmar” Marek Kuśmierski.