Cyklinowanie parkietu sposobem na pokoje

Sposobów wykończenia podłogi jest bardzo wiele. Jednym z nich jest ułożenie parkietu. Ostateczne wykończenie podłogi z parkietem wymaga jego wycyklinowania.

Parkiet

Autor: Podłogi.info
Układanie parkietu Katowice to hasło które można wpisać w wyszukiwarce, szukając firmy wykonującej tego rodzaju prace (IRMAR – profesjonalne usługi parkieciarskie). Zajmuje się nimi bardzo wiele firm. Poszukując firm zajmujących się układaniem parkietu, zwróćmy uwagę nie tylko na wysokość ich cen, ale także to jak długo firma obecna jest na rynku. Układanie parkietu Katowice oraz cyklinowanie Katowice to wyrażenia, które pomogą dowiedzieć się na czym polegają prace (). Są to prace wymagające ogromnego doświadczenia. Cyklinowania wymaga nie tylko parkiet, który dopiero ułożyliśmy. Każdy, nawet ten ułożony z najbardziej trwałego rodzaju drewna parkiet (parkiet drewniany cena) będzie wymagał po po kilku latach użytkowania niezbędnej renowacji. Renowacja parkietu to jego wycyklinowanie, zajmuje się tym wiele firm prowadzących swoją działalność w całym kraju. Bez problemu uda nam się znaleźć więc firmę posiadającą w ofercie cyklinowanie Katowice zaś to miejsce, w którym wykonanie tej usługi na dopiero co wykonanym parkiecie nie będzie wiązało się z żadnymi problemami. Zabieg cyklinowania nowo wykonanych parkietów polega na ich wyszlifowaniu z wykorzystaniem specjalnej maszyny , którą nazywa się cykliniarką. Znacznie trudniejsza jest renowacja starego parkietu. Odnawiając starą podłogę, możemy wycyklinować nie tylko parkiet, ale także klasyczną podłogę zrobioną z desek. Proces ten może być trudny, jeżeli deski podłogowe pomalowanie wcześniej farbą olejną. Nie jest to jednak niemożliwe do zrobienia, zajmuje jednak więcej czasu, ponieważ konieczne jest wcześniejsze usunięcie wierzchniej warstwy farby olejnej.

Wśród usług firm zajmujących się cyklinowaniem niedawno ułożonych parkietów wielkim wzięciem klientów cieszy się cyklinowanie bez emitowania pyłu. Każde cyklinowaniepowinno być zakończone etapem szlifowania parkietu. Do cyklinowania parkietu wykorzystywany jest papier ścierny. Do cyklinowania parkietu niezbędny jest papier o grubości od 24 do 120, zaś szlifowanie prowadzone jest przy użyciu specjalnych maszyn do polerowania. To one gwarantują ostateczny wygląd podłodze. Gradację papieru niezbędnego do cyklinowania wybiera się w zależności od gatunku drewna, z którego zrobiono parkiet. Ostatecznym etapem wykończenia parkietu będzie zabezpieczenie go lakierem lub olejem. Lakier możemy nanosić pędzlem, pistoletem natryskowym bądź wałkiem. Najczęściej nakłada się od dwóch do trzech warstw lakieru.