Czemu oświetlenie ledowe sprawdza się w wielu sytuacjach? Jakie są zalety takiego światła? Gdzie warto je użyć?

Światła ledowe jeszcze całkiem niedawno przywodziły na myśl skojarzenia z diodami o funkcjonalnych, lecz dość prostych formach. Dzisiaj w salonach wnętrzarskich odnaleźć można ledy w różnych kształtach, jak płatki śniegu. Ta technologia staje się naprawdę atrakcyjna, dlatego też coraz bardziej wykorzystywana jest przy aranżacji pomieszczeń.

oświetlenie LED

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com
Projektanci wnętrz dosyć często zwracają uwagę na to, iż wybranie najlepszego oświetlenia zapewnia stworzenie w mieszkaniu unikalnej atmosfery. Nie ma znaczenia, czy lepiej jest nam w wystroju tradycyjnym czy może jednak cenimy sobie supernowoczesną przestrzeń, oświetlenie daje ton takiemu wnętrzu. Można w związku z tym wybrać lampy w stylistyce retro o prostym, lecz i funkcjonalnym wyglądzie, ale można także zdecydować się na bardziej intrygujące formy, które wyglądają jak nowe dzieła sztuki. Mnogość form widoczna jest także jeśli chodzi o asortyment lamp led.

Jest to jedna z największych rewolucji w branży oświetleniowej, a każdy producent oświetlenia led stara się pokazać jak największą ofertę, aby odpowiadała naszym gustom. Ledy zużywają mniejszą ilość prądu niż klasyczne żarówki, lecz bardziej istotne jest jednak to jakiego rodzaju dają możliwości projektantom oświetlenia -> . Światło ledowe jest także ciepłe i przytulne, jak tradycyjne oświetlenie, chociaż błędnie twierdzi się, iż jest odwrotnie. Zanim zdecydujemy się na

oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

formę lampy, dobrze wybrać kształt ledów. Możemy zdecydować się na żarówkę o tradycyjnym wyglądzie, może posiadać kształt jak świeczka, idealna do nowoczesnych żyrandoli będzie zaś w formie reflektora. W lampach z kloszem, jakie są dobre przykładowo by oświetlić kuchnię sprawdzają się modne kulki albo też bardziej oryginalne formy, czyli liniowe, które obejmują większą powierzchnię.

Ze względu na wysoki poziom emisji światła, będą widoczne ze znacznej odległości, więc będą doskonałe do oświetlenia elewacji budynku albo nawet przestrzeni dookoła domu. Przed domem warto jest umieścić światła zalewowe, które rozjaśnią fasadę domu.

Zaciekawił Cię ten tekst? To bardzo dobrze, ponieważ także ta oryginalna strona www zafascynuje Cię bez reszty, zatem sprawdź to!

Ledy możemy zaprojektować zarazem w formie nowej generacji reflektorów, lecz również lamp o dość klasycznych kształtach. Jak widzimy, ledy są świetne do wielu miejsc, to oświetlenie, z jakiego na pewno warto skorzystać.