Czemu prawidłowo dobrane łóżko jest tak ważne dla naszego zdrowia, opis popularnych ich odmian.

Jednym z podstawowych elementów umeblowania naszych mieszkań i domów są łóżka. W praktyce spędza się w nich prawie jedną trzecią życia, więc trzeba przypilnować tego, aby były odpowiednio wygodne.

budowa
Niestety wiele osób wcale o tym nie pamięta, czego rezultatem są później różnego rodzaju problemy z plecami, których dałoby się spokojnie uniknąć, jeśli łóżko byłoby lepszej jakości. Tu w pierwszej kolejności istotne jest, żeby podłoże na którym się leży było całkiem płaskie, a jednocześnie odpowiednio twarde. Dzięki temu ciało w czasie snu będzie się znajdować w naturalnym położeniu, bez żadnego zapadania się w niektórych miejscach. Najlepszym rozwiązaniem są łóżka mające wymienne materace, wówczas taki materac (zobacz materac sprężynowy kieszeniowy) dopasować można zależnie od oczekiwań i masy ciała.
Kobi Light   panel LED w biurze

Autor: Kobi
Źródło: Kobi
Łóżka są sprzedawane w bardzo dużej liczbie wzorów i modeli, więc każdy powinien coś pasującego znaleźć. Jeżeli w sypialni znajdzie się wystarczająco dużo wolnego miejsca, to pomyśleć można o konstrukcji ramowej z wyciąganym materacem, rozwiązanie tego typu jest bardzo wygodne a jednocześnie dobre dla pleców. Dużym zainteresowaniem cieszą się również łóżka składane, czy to pod postacią otwieranych, klasycznych wersalek, czy też eleganckich, stylowych sof. Z kolei zaletą takich mebli będzie to, że na dzień można je składać, i będą wówczas zajmować niedużo miejsca, a przed spaniem się je rozkłada.

Kupując łóżko najlepiej jest odwiedzić jakiś sprawdzony sklep meblowy Ełk, przyglądnąć się tam kilku modelom i wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni.