Czujniki, które mogące uratować życie

Sztuczna inteligencja nieustannie pędzi do przodu, a co ważne – jest w stanie ocalić życie wielu ludziom za pomocą swoich właściwości oraz cech.

Alarmy można podzielić na różnorodne kategorie, niektóre z nich niezawodnie wyczuwają szkodliwe oraz zagrażające zdrowiu toksyny, natomiast inne ochraniają dom przed złodziejami i kradzieżami, które zdarzają się coraz częściej. Bezpieczeństwo gwarantują też czujniki, które kontrolują obecność czadu oraz dymu w mieszkaniu.
dekoracje kuchenne

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
inteligentny alarm
Czujnik dymu i czadu sprawia, iż każdy domownik, posiadający go może spokojnie spać w nocy, gdyż – co ważne – w razie problemów sygnalizuje niebezpieczeństwo, tak, by każdy domownik był w stanie usłyszeć. Jest to pewnego rodzaju ochrona własnego domu oraz najważniejsze – wszystkich mieszkańców. Czujnik najczęściej montuje się przy piecu czy kominku na ścianie, a nawet suficie – w kuchni, sypialni, jadalni, salonie lub piwnicy. Zwykle są one zasilane na baterie, jednak inne można podłączyć do prądu. Czujniki można swobodnie kontrolować, a także sprawdzać, czy jest sprawny. Urządzenie posiada pamięć, która potrafi zapisywać, czy stężenie toksyn szkodliwych zostało przekroczone w trakcie nieobecności lokatorów.

Na rynku istnieje też urządzenie na miarę obecnego wieku – inteligentny alarm, potrafiący sterować między innymi bramą oraz domową instalacją, a także chronić przed kradzieżą dom. Niektóre urządzenia są wyposażone w funkcję GPS zamontowaną w smartfonach.

Dzięki niej, gdy lokator zbliża się, wtedy brama samoczynnie otwiera się. Co więcej – inteligentny alarm może też sprawić że stężenie dymu i dwutlenku węgla jest właściwie kontrolowane.