Czy remont mieszkania musi być kłopotliwy?

Chcesz wyposażyć nowe mieszkanie w artykuły dekoracyjne lub zmienić stare, ale dekoracje wnętrz to mozolne wyzwanie? Szczególnie realizowane samodzielnie i za niewielkie pieniądze. Poniżej proponujemy kilka podpowiedzi, które na pewno się w tym przydadzą.

Color Samples   aranżacja

Autor: Benjamin Moore Sp. z o.o.
Źródło: http://benjaminmoore.pl/
Termin realizacji

Ciężko planować wszystkie fazy remontu na dwa tygodnie wakacji z nadzieją, że się nie przeciągną. Prawie zawsze to nie wychodzi. Warto określić plan zapasowy.

Może warto poświęcić kilka wieczorów przed remontem na wybór i zamówienie wszelkich koniecznych produktów oraz kilka chwil po skończonym remoncie zostawić na zamawianie dodatków. W rezultacie wszystko będzie zapewnione do rozpoczęcia prac w wybranym dniu i nie trzeba będzie biegać i szybko kupować materiały dekoracyjne.

Jaki wybrać ideę realizacji?

Warto ustalić jaki styl nam najbardziej odpowiada i trzymać się swojego wyboru dobierając poszczególne elementy .

Eleganckie meble stylowe nie będą dobranym połączeniem z kolorową kanapą w kwiatki i nowoczesnym, neonowym fotelem. Zaplanowanie paru wieczorów na zaglądanie sklepów meblowych pomoże wyrobić sobie opinie o tym co do siebie pasuje. Dobrze również wykonać zdjęcia dodatkom, które nas interesują i później je do siebie dobierać. Zobacz fajną stronę z dodatkami: .

przykładowy projekt salonu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A co zrobić gdy mamy skromny budżet do wykorzystania?

Skąpy budżet to wielki problem, ale nie koniec świata! Przy obecnym, potężnym wyborze mebli (np. czy to mają być meble kolonialne czy secesyjne) i dekoracji na pewno można wybrać coś dla siebie.

Dobrze zastanowić się, które przedmioty będą częściej wykorzystywane i muszą być lepszej jakości, a które wystarczy, że ładnie się prezentują. Efektywnym pomysłem będzie też przesłanie rodzinie pomysłów np. na prezent na urodziny.

Czy poszukujesz nowych danych na prezentowany temat? Jeżeli tak, to przenieś się do tekstu (https://europell.pl/blog/ranking-srodkow-do-konserwacji-skory-w-samochodzie), na którym odnajdziesz atrakcyjne wiadomości, które zachowasz w pamięci na długo.

Ułatwi to zarówno proces wyboru prezentów jak i problem z finansowaniem zakupu dodatków. Polecamy dekory ścienne, sprawdź:

Najważniejsze to mieć odpowiedni plan i nie stresować się za bardzo, gdy coś wydaje się być problemem nie do przezwyciężenia.