Czy renowacja musi znamionować majak senny? Nie, wystrój wnętrz niekoniecznie musi przepełniać grozą

Każdy kto przeżył już przebudowę domu wie, że wiadomość o następnym przepełnia go strachem i odrazą. Ogrom sprzątania i tymczasowy brak komfortu życia nakłania do zostania przy przyjemnym lenistwie. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

sypialnia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Z doświadczenia wielu zainteresowanych wywiązuje się, iż dość niemiłą, być może najgorszą częścią renowacji mieszkania jest łazienka. Kuchnia także jest nieodzowna, ale zjeść możemy każdorazowo w mieście lub na szybko przyrządzić coś w mikrofali, natomiast higiena wymaga intymności i niewątpliwie nie wybierzemy się w tym okresie do publicznych łaźni. Skądinąd, musimy się przecież myć, zatem także zwykle składamy wizytę u zakolegowanych sąsiadów, a w najgorszym zajściu jedziemy na wieczorną kąpiel do bliskich. Reszta pomieszczeń stanowi bezwzględnie mniejszy problem.
Sypialnia to nasze ustronie, które właściwie kojarzy się jedynie i wyłącznie ze snem bądź strefą erotyczną. Rozplanowując to pomieszczenie szczególną uwagę musimy zwrócić na materac (zobacz materace 90×200 kieszeniowe) piankowy (więcej). Oczywiście należy wskazać taki, który jest dla nas najwygodniejszy i zawiera się w domowym funduszu. Ten materac zapewnia zrealizowanie obu warunków. Dostępny jest w wersji średniotwardej i twardej i we wszystkich typowych rozmiarach. Meble do sypialni (kliknij) powinny współbrzmieć z kolorem ścian. Sprzyjające będą kolory, które czynią, iż czujemy się przytulnie oraz czule i kuszą nas do snu. Wnętrze to nie żąda również mebli niepospolitych, zazwyczaj niezbędna nam jest jedynie szafa na ubrania, o ile nie mamy garderoby, oraz łóżko, a wraz z nim stoliki nocne. Ot wszystko.

pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
Nie lada wyzwaniem jest utworzenie miejsca dla dziecka. Rewelacją byłoby zmieszczenie bezmiaru zabawek, jakie ma. Meble dla dzieci (link) nie charakteryzują się niezwykłą trwałością. Nie ma choćby ku temu powodów, gdyż wiadomym jest, że czas dziecięcy nie trwa nieskończenie, a zaopatrzenie jego wnętrza w wartościowe elementy tylko dołoży nam problemów i zawęzi swobodę brzdąca. Lepiej jest więc zaopatrzyć się w kartony na zabawki, komodę na ubrania i biurko, przy którym może tworzyć swoje majstersztyki oraz robić zadania domowe. Pamiętajmy również o łatwo zmywalnych farbach ściennych.