Czy są jakieś sposoby na uratowanie wysłużonych podłóg w starym budownictwie? Czy opłaca się je od razu zmieniać na nowe?

Kupienie domu to ważna decyzja. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni oraz z nadzieją podchodzimy to takiego przedsięwzięcia, z kolejnej strony trzeba nastawić się na sporo pracy. Szczególnie gdy kupiliśmy taki dom, jaki wymaga jednak remontów. Ażeby przyśpieszyć trochę pracę jak i obniżyć koszty związane z doprowadzeniem wszystkiego do stanu takiego, który da nam możliwość wprowadzenia się dobrze będzie część rzeczy odnowić.

Szczególnie w przypadku podłóg może to być tańsze niż ściąganie starych oraz robienie nowych. Jak w związku z tym zająć się renowacją podłóg zrobionych z najczęściej spotykanych w takich domach surowców?

renowacja podłogi

Autor: Serendigity
Źródło: www.flickr.com

Czasem w przedpokoju dużych domów możemy natrafić na podłogę zrobioną z lastryko. Po długim czasie używania podłoga (poznaj dekorianhome oryginalny dywan) wykonana z surowca mającego przypominać granit z pewnością nie przedstawia się zbyt ładnie. Będziemy chcieli się jej pozbyć, lecz trzeba wiedzieć, że renowacja lastryko daje wspaniałe efekty. Będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Warto zamówić firmę, która wykona szlifowanie lastryko (przejdź do info tutaj: w link: ). W konsekwencji dostaniemy podłogę o ładnej, błyszczącej nawierzchni, która posłuży nam na długo. Warto bowiem wiedzieć, iż posadzki takie są bardzo wytrzymałe w związku z tym też ekonomiczne.

Innym typem podłogi najczęściej spotykanej w starych domach jest parkiet z drewna. Żeby czasem nie wpadło nam na myśl zrywać go i wymieniać na wykonane z tworzywa sztucznego panele z marketu budowlanego. Jak drewno jest w dobrym stanie, nie zostało bardzo uszkodzone przez owady mieszkające w drewnie, to nie ma najmniejszego sensu wyrzucać tego typu podłóg.

cyklinowanie

Autor: Kopp
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Nawet jeśli część klepek jest dosyć poniszczona to można wymienić je i dobarwić odpowiednim kolorem barwnika do reszty parkietu. Wymienione deski nie będą się w takim wypadku tak wyróżniały. Trzeba wiedzieć, że zrobienie tego typu parkietu w całości z prawdziwego drewna kosztowałoby nas bardzo dużo pieniędzy, o wiele więcej aniżeli odnowienie wysłużonej podłogi – najnowsza oferta: realizacje stronę: – > się więcej: : do strony – > . Musimy znaleźć firmę, jaka zajmuje się cyklinowaniem drewnianych parkietów. Można też samemu zapłacić za wynajęcie maszyny do cyklinowania i spróbować swoich sił. Wyszlifowana oraz pięknie polakierowana podłoga będzie się prezentować całkiem jak nowa.