Czy warto korzystać z naklejek w kategorii aranżacji wnętrz? Jeżeli tak, to o jakich kwestiach pamiętać?

Coraz bardziej powszechne w aranżacji wnętrz są naklejki. Jak wybrać odpowiednie? Faktycznie wybrane wzory są właściwe do konkretnych miejsc. I przykładowo naklejki z roślinnymi wzorami są najlepsze do wnętrz tradycyjnych i pokojów dla dzieci. Natomiast naklejki, jakie naśladują tego rodzaju przedmioty, jak lustra lub zegary będą najlepsze do nowoczesnych wnętrz. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na ten temat? W sklepach dostaniemy różnorodne naklejki – proste, jak i naklejki z większą liczbą precyzyjnych detali.

wnętrze pokoju

Autor: hiroo yamagata
Źródło: http://www.flickr.com
Wzory są dostępne w wielu kolorach, mogą być zdobione specjalnymi deseniami, jak kwiatki, paski czy jedzenie. Te ostatnie są świetne, jako naklejki do kuchni. Najbardziej znane wzory naklejek, to faktycznie rośliny i zwierzęta. Naklejki, które przedstawiają florę i faunę bardzo będą pasować do tradycyjnych wnętrz, chociaż idealnie też sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Inne dość popularne wzory to faktycznie przedmioty codziennego użytku. Są to więc wspomniane wcześniej, takie wzory, jak lustra oraz zegary, lecz także rowery i samochody opony zimowe – od przyklejka.pro.

Każda z tego typu naklejek będzie bardzo dobrze pasować do nowoczesnych pomieszczeń. Dość sprawdzają się także ludzkie postaci, co oznacza, że ozdobą może być nasz ulubiony artysta. Możemy zakupić naklejki, które tworzą wypukłe wzory imitujące płaskorzeźby. Tego typu naklejki wykonane są z prasowanej fizeliny. Posiadają neutralny beżowy kolor, dobre są więc najbardziej do malowania. To sprawia, iż można dopasować je najlepiej do wystroju wnętrza, zaś do wyboru są motywy roślinne, geometryczne wzory i inne. Niestety, takie modele są duże, ale i drogie. Bardzo łatwo przykleimy naklejki welurowe, są one miłe w dotyku.

Na spodniej stronie wzoru znajduje się klej, to dzięki niemu szybko umieścimy naklejkę w wybranym miejscu (). Bez trudności ją odkleimy, gdy wcześniej wybrane miejsce nam się znudzi i będziemy chcieli umieścić ją w innej lokalizacji. To rzeczywiście najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i możliwość zmiany wystroju. Jeśli nie chcemy urządzać mieszkania raz co kilka lat, a wolimy to robić częściej, to tego rodzaju naklejki będą faktycznie świetnym rozwiązaniem, przykładowo jako naklejki do sypialni. Dzięki temu urządzimy mieszkanie jak tylko pragniemy i to za każdym razem.