Czym kierować się wybierając lampy ogrodowe?

Piękny ogród jest marzeniem każdego, kto posiada własny dom. Siejemy trawę, sadzimy urokliwe kwiaty oraz myślimy, w którym miejscu usytuować altanę albo chociaż ławkę, na jakiej będzie można odpoczywać w wolny weekend, ciesząc się przepyszną kawą. Istotne jest także oświetlenie zewnętrzne, które rozjaśni każdy zakątek naszego ogrodu, gdy zrobi się ciemno bądź gdy będziemy chcieli upewnić się czy nikt nie wszedł na teren naszej posesji.

Co mieć szczególnie na względzie, wybierając lampy ogrodowe?

Przede wszystkim na materiał, z którego są zrobione. Niezmiernie powszechne są lampy ze sztucznego tworzywa, które wbrew pozorom jest wyjątkowo trwałe i znakomicie zachowuje się bez względu na pogodę.

lampy

Autor: Trav Max
Źródło: http://www.flickr.com

Jest trwałe, a dzięki plastyczności materiału można tworzyć dowolne kształty lamp w naprawdę sprzyjających dla klientów cenach. Tak samo trwałe są lampy aluminiowe, dostępne w rozmaitych kolorach i wzorach. Są niezrównanie estetyczne, więc będą nadawać się do każdego ogrodu, bez znaczenia od aranżacji. Można też wspomnieć o żeliwie, jednak nie jest to zbyt chętnie używane tworzywo.

Czy nasz tekst wydaje Ci się ciekawy? Chcesz obejrzeć więcej informacji na zbliżony temat? Więc idź tu bloki granitowe i przeczytaj następny wpis.

Żeliwo nie tylko jest ciężkie, ale i może rdzewieć, co rzecz jasna obniży jego walory estetyczne. Poza tworzywem bardzo istotną sprawą w czasie wyboru jest zdecydowanie się na ich właściwy rodzaj. Inne oświetlenie na zewnątrz bowiem będą niezbędne do oświetlenia furtki albo podjazdu, inne zaś do rozświetlenia oczek wodnych. W przypadku bram i innego rodzaju wejść najlepiej sprawdzą się punkty świetlne, na przykład zamontowane pod daszkiem. Będą dobrze oświetlać drzwi, dzwonek i osobę, która przyjdzie w odwiedzinach. Przy oczkach wodnych najlepsze będą światła umiejscowione w kostce brukowej czy reflektory, wzdłuż ścieżek natomiast sprawdzą się lampy na słupkach. Do montażu oświetlenia najlepiej jest zatrudnić fachowca, który wykona to umiejętnie.

Dobrze jest mieć na uwadze opisane porady, a nasz ogród będzie przepięknie wyglądać bez znaczenia od pory dnia oraz nocy. Będzie także znakomicie oświetlony, gdy w nocy wrócimy z imprezy od znajomych bądź będziemy chcieli ściągnąć pranie, które powiesiliśmy w ciągu dnia. Wybieraj lampy ogrodowe od sprawdzonych producentów, by nie mieć wątpliwości co do ich jakości i nie niepokoić się o ich stan bez względu na pogodę, jaka będzie panować na zewnątrz.