Czym są tapety fizlinowe oraz czy w łatwy sposób się je nakłada?

Aby dobrać odpowiednią tapetę do konkretnego wnętrza, trzeba poznać ich typy. Możliwości posiadamy bardzo dużo, ponieważ te dekoracje ścian powróciły „na salony”. Za pomocą tych dekoracji ściennych można błyskawicznie dokonać zauważalnej zmiany wnętrza.

Jako dekoracje ścian tapety umieją świetnie odmienić styl wnętrza. Wzory tapet, które są fachowo dostosowane, doskonale podkreślą wystrój wnętrza i meble. Decyzja o tym, żeby wykleić ściany tapetą wymaga bardzo starannego przemyślenia. Położenie tapety na ścianach jest to jedna z najszybszych metod ozdobienia ścian. Można by to zrobić bez remontu oraz bardzo uciążliwego bałaganu we wszystkich pokojach. Zależnie od tego, jaki jest styl wnętrza i dekoru, tapety możemy położyć albo jedynie na jednej ścianie lub na wszystkich. W sypialni tapeta pojawia się zamiast zagłówka natomiast w salonie na ścianie, która jest tłem dla kanapy. Za łóżkiem ściana bardzo prędko się brudzi, z tego też powodu warto jest zastosować w tym obszarze tapetę. Niezwykle często tapeta jest wykorzystywana do aranżacji pomieszczeń, żeby zaakcentować jadalnię. Stolik (zobacz stolik kawowy stylizowany) i krzesła będą dobrze wyglądały na wyrazistym tle. Znakomicie będą sprawdzać się tu wzory geometryczne tapety lub wzory w duże kwiaty oraz inne roślinne motywy. Przy stole moglibyśmy zastosować dowolną tapetę.
sypialnia

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
tapety

Autor: Southernpixel
Tapety flizelinowe są to tapety dwuwarstwowe. Posiadają one dużo wzorów, kolorów i przeznaczone są także pod malowanie. Tego typu tapety różnią się od tych na papierowym podkładzie zastosowaniem bardzo wysokiej jakości szczególnego surowca nośnego zatem fizeliny. Tego typu tapety flizelinowe są bardzo łatwe do nakładania. Klejem pokrywane są jedynie ściany.

Dzięki flizelinie, która zastosowana jest jako surowiec nośny, tapety nie kurczą się oraz nie rozciągają. Tego typu tapety flizelinowe mogłyby również pokrywać mniejsze pęknięcia na ścianie. Zaletą tych tapet jest możliwość zrywania ich na sucho. W takiej sytuacji na ścianie nie zostają resztki po tapecie.