Czym się kierować w trakcie doboru dywanu do własnego mieszkania

Dywan jest często wykorzystywaną częścią aranżacji, przede wszystkim jeśli chodzi o salon. Piękny dywan jest w stanie dodać wnętrzu wiele charakteru. Lecz by było to możliwe, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju wytycznymi należy się kierować, by wybrać dobrze dobrany dywan. Jednym z kluczowych punktów jest trafne wybranie rozmiaru dywanu.

Dywan w salonie

Autor: Kevin Krejci
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest mieć to na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy w sklepie zwabiają nas promocjami – nawet okazyjnie nabyty produkt okaże się finansową stratą, gdy okaże się, że nie wygląda najlepiej na miejscu. To że dywan (wykladziny dywanowe wroclaw) prezentuje się idealnie w sklepie meblowym, nie oznacza, że tak samo zaprezentuje się w mieszkaniu. Ostrożne i rozsądne kupowanie jest tu kluczem do sukcesu. Dużo ciekawych inspiracji można zobaczyć na lovingit.pl (dywany w salonie na lovingit.pl).

Dywan na podłodze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie musi prezentować się dobrze dobrany dywan? Rozpocząć powinniśmy od wielkości. W którym pomieszczeniu mamy zamiar położyć dywan? Gdy chodzi o pokój gościnny, to koniecznie postaraj się, żeby na dywanie dało się ustawić cały wypoczynek. Na tym polega przez wielu powtarzany błąd, że część mebli wystaje poza obręb dywanu. Wnętrze wyglądałoby o wiele lepiej, gdyby cały wypoczynek razem z dywanem stanowił jedną całość. Na dywanie musi znaleźć się zwłaszcza kanapa, ale także fotele albo pufy.

A co jeżeli nasze meble są na tyle duże, iż nie damy rady znaleźć dostatecznie wielkiego dywanu? Wówczas rozwiązanie jest takie: kładziemy największy mebel, np. kanapę przednimi nogami w obrębie dywanu, natomiast pozostałe elementy wypoczynku układamy w obrębie dywanu w całości. Pamiętaj też, żeby nie dosuwać elementów wyposażenia całkiem do ściany.