Dekorowanie łazienki z oknem – czemu może się to okazać prawdziwym wyzwaniem dla właścicieli nieruchomości?

Łazienka to zdecydowanie jeden z najistotniejszych pokoi w każdym mieszkaniu. Czemu? To tutaj sporo osób się relaksuje, poświęcając czas na zabiegi pielęgnacyjne. Jednocześnie, łazienka powinna być komfortowa i wyposażona tak, by gwarantować maksimum prywatności wszystkim mieszkańcom. Niestety, polskie łazienki zazwyczaj są niewielkie, więc urządzenie tego pomieszczenia wymaga wielkiej kreatywności. Co trzeba mieć głównie na uwadze, jeśli planuje się aranżację łazienki wyposażonej w okno?

łazienka z oknem

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, zasłonięcie widoku. Okno (zobacz zakres usług na – skup odpadów poprodukcyjnych) to doskonały element dekoracyjny, wpuszcza dużo światła oraz pozwala na przewietrzenie pomieszczenia, jednakże jeśli bierze się kąpiel bądź prysznic warto jest okno zasłonić przed wzrokiem obcych osób. W tym celu dobrze sprawdzą się dekoracyjne rolety, których kolorystyka może nawiązywać do całego pomieszczenia. W oknach można zamontować też popularne żaluzje. Generalnie, możliwości zagospodarowania okien jest dziś na rynku faktycznie bardzo dużo, z tego względu każda osoba będzie w stanie odnaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Co jeszcze warto mieć na względzie, kiedy łazienka z oknem to następne pomieszczenie, jakie planuje się remontować? Zlokalizowanie lustra lub toaletki. Czemu? Każda kobieta na pewno zgodzi się z tym, że do zrobienia makijażu świetne jest światło dzienne, jakie może dostarczyć bliskość okna. W takim świetle dobrze jest widać jakiekolwiek niedociągnięcia oraz kolory wykorzystywanych kosmetyków. Właśnie z tego względu, jeśli planuje się rozkład określonych elementów łazienki, dobrze jest mieć na uwadze sąsiedztwo okna.

Podsumowując – okno w łazience może okazać się rzeczywiście przydatne, a jednocześnie wymaga uruchomienia pomysłowości w czasie urządzania tego pomieszczenia. Nie ma się bowiem pełnej swobody w ustawianiu mebli i elementów sanitarnych. Wskazane jest pokusić się głównie o odpowiednie zasłonięcie okna, przede wszystkim kiedy mieszkanie znajduje się na niższych piętrach budynku bądź łazienka sąsiaduje z innymi mieszkaniami. Rolety, zasłonki lub żaluzje – możliwości jest sporo i trzeba je dopasować do ogólnej stylistyki pomieszczenia, aby osiągnąć stosowny rezultat.