Dekoruj jak Tobie się widzi, czyli w jaki sposób masz szansę zmienić swoją przestrzeń?

Różnego rodzaju spędy dotyczące wymyślnych wystrojów mieszkań przyciągają wielką publiczność. Twórcy projektów pokazują tam, że czasem wystarczy chcieć i można wykonać coś naprawdę efektownego. Niekiedy jednak, że to co w zamyśle wygląda dobrze w realnych warunkach jest niefunkcjonalne.

Aranżacja wnętrz

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
W takich okolicznościach pojawia się smutek, że wydane zostały środki, a uzyskany efekt jest kiepski. Co zrobić, żeby temu zapobiec? Najlepiej przed wykonywaniem wizji rozrysować sobie zarys, stworzyć jego wizualizację na komputerze i dopiero wtedy zadecydować, czy wprowadzać to w życie, czy też pozostawić go w sferze fantazji. Świat biegnie do przodu i projekty (polecamy aplusdesign) wnętrz prezentują się bardzo realistycznie.

Mamy szansę praktycznie obejrzeć dokładnie każdy detal na komputerze lub z oddali popatrzeć na pełny efekt. Są na rynku programy, które przekazują wygląd poszczególnych materiałów. () Mamy też dostęp do danych dotyczących właściwości wybranych substancji, które mogą zostać wykorzystane w trakcie kreowania funkcjonalnej przestrzeni. Projekty wnętrz (lookfresh.pl) mogą cieszyć oko nawet, jeżeli nikt nie planuje ich odwzorowywać w rzeczywistym domu.

Niczym gra w Simsy lub zabawa w dom, obserwacja dobrze przygotowanego projektu może przynosić radość sama w sobie. Lubimy patrzeć na ładne rzeczy od dziecka, co potwierdzają rozmaite przebieranki oraz inne gierki oparte na kreowaniu własnego image’u dla określonych postaci. Lubimy sobie wymyślać świat takim, jakim nigdy nie będzie, a w wirtualnej rzeczywistości wszystko rewelacyjnie do siebie pasuje.

Aranżacja łazienki

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Dzięki jakim narzędziom można zrobić możliwy do przełożenia na praktykę projekt wnętrz? Można się tego nauczyć na wielu kursach lub w trakcie studiowania architektury. Koniecznie jednak trzeba mieć pewną intuicję i zdolność dopasowywania materiałów do konkretnej przestrzeni.

Istotna jest świadomość kolorów, która pozwala osiągnąć nie tylko piękne wizualnie efekty, ale także wpłynąć na podświadomość przyszłego lokatora wnętrza w uspokajający lub energetyzujący sposób, w zależności od typu danej przestrzeni. Psychologia kolorów faktycznie ma znaczenie, w związku z tym dobrze mieć ją na uwadze w czasie tworzenia czegokolwiek.