Designerskie meble – jakie są ich zalety ?

Obserwując współczesny przemysł meblarski, łatwo zauważyć, iż największą popularnością cieszą się meble pochodzące z tzw. sieciówek. W Polsce funkcjonuje kilkanaście firm, które posiadają swoje salony w większości dużych miast i oferują sprzedaż mebli produkowanych masowo. Ich główną zaletą jest cena, która przeważnie jest stosunkowo niższa od tej proponowanej przez niewielkie przedsiębiorstwa wytwarzające meble.

Coraz więcej osób dostrzega jednakże liczne słabe strony mebli pochodzących z tego typu sklepów. Podstawową z nich, która odgrywa współcześnie kluczową rolę, jest brak oryginalności. Ludzie raczej lubią sytuacji, w których okazuje się, iż co drugi znajomy posiada dokładnie takie same łóżko lub stół w kuchni. Ciężko zaprzeczyć, iż zwyczajnie lubimy się odróżniać od innych, to wynika z naszej natury. To, jak mamy urządzone mieszkanie określa nie tylko nasze samopoczucie czy pragnienia. Fakt ten ma znaczenie również w przypadku na przykład określenia naszego statusu wśród znajomych, jest praktycznym obrazem naszego gustu i upodobań. Z tego powodu rzadko kto chce, aby ktoś uważał go za mało oryginalnego. Co więcej, dochodzi sprawa taka jak montaż mebli pochodzących z sieciówek, który jest stosunkowo skomplikowany i bardziej przypomina układanie puzzli. Poprzez tego rodzaju dylematy, w obecnych czasach powstaje coraz więcej firm, które inspiruje renowacja i naprawa mebli, które teoretycznie mogłyby zakończyć już swój żywot. []
naprawa mebli

Autor: thisisbossi
montaż mebli

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które zakładają tego typu działalność to zwykle absolwenci uczelni artystycznych, przede wszystkim wzornictwa przemysłowego. Po długich latach studiów zdobyli oni wiedzę, którą mogą wykorzystać w praktyce i kreować niepowtarzalne, designerskie meble. Używanie do tego celu przedmiotów liczących sobie nawet kilkadziesiąt lat jest o tyle ciekawe, iż sprzyja ochronie środowiska. Dzięki tego typu ludziom meble, które można byłoby uznać za odpady i wywieźć na śmietnik, dostają drugą szansę, absolutnie nowe życie. Często okazuje się, że w rzeczywistości niewiele potrzeba aby obdarty stary fotel (zobacz również fotele obrotowe do biurka) stał się designerskim uzupełnieniem naszego salonu. Jeżeli chodzi o montaż mebli tego typu na przykład w kuchni, naturalnie powinniśmy się liczyć ze stosunkowo dużymi kosztami. Potrzebujesz montażu mebli? Efekt jednak z pewnością nas zachwyci. Firmy zajmujące się taką działalnością przeważnie świadczą także usługi takie jak naprawa mebli. Prawda jest taka, że obecnie zasadniczo zamiast coś naprawiać, po prostu wymienia się to na nowe. Inaczej jest jednak w przypadku solidnych, porządnych mebli sprzed lat, które wymagają po prostu drobnego liftingu.

Niezależnie jednak od tego, czy preferujemy meble z sieciówki, czy też stylowo odnowione i naprawione starocie, to, czym powinniśmy się kierować przede wszystkim, są nasze osobiste upodobania. Nie ma nic złego zarówno w kupowaniu mebli w popularnych sklepach, jak i w wybieraniu tych od młodych projektantów. Jedyne co powinno mieć dla nas znaczenie, to nasz osobisty gust.