Deski podłogowe jako idealny izolator termiczny i akustyczny

Wybierając gatunek podłogi, która ma być w pokojach należy zwrócić uwagę nie tylko na wzornictwo, ale i ergonomiczność danego rozwiązania. Wykończenie podłogi to duży nakład pieniężny, dlatego trzeba dokonać należytego wyboru.

blaty

Autor: PIXERS
Położenie podłogi z drewna to dość wartościowa inwestycja. Poniesiony koszt opłaci się, bowiem taka podłoga (podłogi drewniane wrocław) przetrwa parę pokoleń. Należy jedynie dbać o nią na co dzień i regularnie przeprowadzać renowacje co parę lat. Porządnie zabezpieczoną podłogę drewnianą jest niezwykle łatwo utrzymać w schludności. Deski podłogowe Wrocław to znakomity izolator cieplny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, lub paneli dają one wrażenie przytulności i ciepła, wobec tego bez przeszkód jest możliwość chodzić po nich na bosaka.
Istnieje sporo gatunków desek na podłogę. Do wnętrz mniej używanych nadaje się każdy gatunek drzewa. Ze względu na nieznaczne nasilenie ruchu możemy wybrać bardziej miękkie typy jak brzoza, sosna, bądź olcha. Jeśli decydujemy się na podłogę drewnianą do korytarza, bądź holu, to najistotniejszą cechą powinna być twardość. To ona decyduje o trwałości i wpływa na wygląd podłogi po latach użytkowania.

Deska trójwarstwowa jest trwała i nie rozchodzi się, jest możliwość więc bez kłopotu aplikować ją we wnętrzach o zmiennej wilgotności i temperaturze.

Budowa tej deski złożona z naprzemiennie złożonych włókien i podstawy czyni, że podłoga nie rozsycha się, nie ma więc niebezpieczeństwa pojawienia się odstępów między deskami. Ponadto, deska 3W znakomicie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym, co także daje jej przewagę nad litym drewnem.
Podłoga z drewna jest synonimem piękna, elegancji i dobrego gustu.