Dla kogo meble z drewna sosnowego okazałyby się wprost doskonałe?

Jeżeli marzysz o posiadaniu ślicznych drewnianych mebli, ale nie masz na nie za dużego budżetu, to doskonałym rozwiązaniem zdają się być niedrogie meble sosnowe.

To jedno z najtańszych rodzajów mebli z drewna, ale ma też swoje zalety.
Zestaw mebli kawiarnianych do jadalni

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Ich nieduża cena nie ma jednak niekorzystnego wpływu na ich wygląd. Przeciwnie – jeżeli chciałbyś mieć śliczne oraz niedrogie meble sosna jest tak samo dobra jak buk czy dąb. Oczywiście ten ostatni gatunek słynie z tego, że jest niezwykle porządny. Niemniej jednak sosna jest również warta zainteresowania. Dla przykładu typowe biurko wyprodukowane z sosny oraz szafka to koszt ok. 480 zł, jednak w wersji tylko z półką, to wyłącznie 300 zł. Jeżeli chciałbyś zamówić małżeńskie łóżko (bez materaca oczywiście), to można je kupić już za 500 złotych. A to nie jest wysoka cena. Ponadto należy dodać, że meble sosnowe charakteryzują się właściwościami elektrostatycznymi, dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką higroskopijnością.
Drzwi do garderoby

Autor: Alwood
Źródło: Alwood
Meble wyprodukowane z sosny nie elektryzują się, czyli w powietrzu w pobliżu tego typu mebli, nie unosi się kurz, jaki jest bardzo niepożądany przede wszystkim przez alergików. Ciekawe meble wyprodukowane z sosny możemy nabyć w stanie surowym i moglibyśmy pomalować je na dowolny wybrany przez siebie odcień. Wtedy takie meble będą prezentować się równie korzystnie jak zamalowane lakierem bezbarwnym.

Niezwykle cenną cechą drewna sosnowego jest higroskopijność, zatem w praktyce zdolność zamiany pary wodnej między otoczeniem a drewnem.

Spójrz nie jedynie na nasz tekst, ale także na komentarze z www (https://aplusdesign.pl/projektowanie-wnetrz-warszawa/). Może pewne z nich zaciekawią Cię tak mocno, że zechcesz napisać swą recenzję.

W wyniku funkcjonowania takiego systemu, meble niejako „oddychają”. Inaczej mówiąc, drzewo sosnowe albo uzupełnia niedobór wody, bądź to naddatek wody oddaje.