Dlaczego lofty cieszą się takim zainteresowaniem w naszym kraju, czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym.

Kiedy mieszkańcy Ameryki zaczęli adoptować do mieszkania stare fabryki i zakłady przemysłowe zapewne nie przypuszczali, że będzie to początkiem nowej mody. W wyniku będącej wówczas recesji pojawiło się wtedy wiele wolnych miejsc, jakie zaczęto zagospodarowywać.

Na samym początku byli to artyści i ludzie sztuki, tworzyli tam swoje pracownie i miejsca spotkań towarzyskich. Do wykończenia wykorzystywali różnego rodzaju dodatki i meble, jakie znaleźli w okolicy. A że dominowała tam stal i podstarzałe drewno, to i właśnie te materiały najczęściej się pojawiały w tak zajętych lokalach. I tak zaczęły powstawać meble industrialne, które są obecnie niezwykle popularne w pewnych środowiskach. Oparte są one w pierwszej kolejności na starym drewnie oraz stali, lecz taki styl to również duża przestrzeń i swoboda, żeby się dało zaakcentować charakter wnętrza ).
krzesła

Autor: X-chair
Źródło: Paged Meble

pomysł na wykorzystanie starych fabrycznych pomieszczeń zaczął być często wykorzystywany w innych miejscach. Wiele firm deweloperskich zauważyło zainteresowanie takim stylem, i w ich ofercie zaczęły się pojawiać tak zwane lofty.

Ten polecany artykuł (http://www.stylowy-mebel.pl/meble-prowansalskie-c-68.html) posiada informacje, które omawiają ten wątek, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Firmy kupowały nieużywane fabryki, najlepsi architekci opracowywali plany, w efekcie czego klienci otrzymywali stylowe mieszkania w unikalnych lokalizacjach. Popularność tego typu miejsc przeszła wszelkie oczekiwania, a ceny zaczęły osiągać wysoki poziom.

W wielu sklepach pojawiły się także różnego rodzaju meble do loftu, nawiązujące swoim wyglądem i stylistyką do swoich pierwowzorów sprzed kilku dekad lat.