Dlaczego oświetlenie led jest tak popularne, jak można praktycznie wykorzystać dużą różnorodność żarówek.

Oświetlenie LED przebojem wdarło się do naszych domów i mieszkań. Co biorąc pod uwagę jego plusy będzie całkowicie zrozumiałe, bowiem tych zalet jest rzeczywiście sporo. Pierwszą i bardzo ważną sprawą będą oszczędności. Tradycyjne źródła światła większość energii wydzielają pod postacią ciepła, na samo światło przetwarzana jest jej nieduża część.

Z tego też powodu

lampa led

Źródło: pixabay.com

do odpowiedniego oświetlenia wnętrza potrzebne będzie co najmniej kilkadziesiąt watów.

Jeśli zastosowana w powyższym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu zabudowy Poznań inne tego typu porady – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o żarówki ledowe – ​. W nich proporcje te odwrotnie wyglądają, to znaczy duża część pobieranej energii wydzielana jest z żarówki jako światło, więc do otrzymania takiej samej wydajności potrzeba dużo mniej prądu. W skali dni, miesięcy czy lat oszczędności są naprawdę duże, nawet uwzględniając sporo wyższe ceny żarówek ledowych. Ocenia się, że już po kilku miesiącach zwykłego użytkowania wydatki stają się porównywalne, a każdy kolejny dzień to są oszczędności. A że ledowe żarówki charakteryzują się poza tym bardzo długim czasem życia, to zyski z ich używania są naprawdę pokaźne.
Kolejną ich zaletą jest bardzo duża różnorodność. Rzecz jasna występują one w standardowych oprawkach, dzięki czemu mogą być bez żadnego problemu używane w każdej lampie, lecz również pod postacią rozmaitych taśm lub nietypowych żarówek. Bardzo przydatny w czasie użytkowania takich żarówek będzie adapter led.

Adaptery oferowane są w dużej ilości odmian i pozwalają na to, żeby do odpowiedniej oprawki włożyć żarówkę o zupełnie innym gwincie. Jest to o tyle wygodne, że można kupić większy zapas jednego rodzaju żarówek, kilka adapterów i można je spokojnie stosować w większości lamp w domu, bez konieczności pamiętania, która jaki ma gwint. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także taśmy ledowe, dają one zupełnie nowe możliwości używania takiego oświetlenia. Część z nich można nakleić bezpośrednio w miejscu montowania, można też wykorzystać jakiś profil do led, w którym taśma zostanie schowana – ​. Taśmy takie bardzo dobrze będą się nadawać do oświetlania schodów, sufitów czy szafek kuchennych.