Dlaczego rozsądniej zamówić meble tapicerowane skajem niż te wyprodukowane z drewna bądź obite grubą tkaniną

Zamawianie mebli okazuje się zajęciem niezwykle przyjemnym – przeglądanie folderów i chodzenie po marketach meblowych co prawda jest niekiedy dość czasochłonne, ale dobieranie sprzętów do meblowanego pokoju lub niemalże całego domu staje się źródłem ogromnej satysfakcji. Z racji tego że teraz na rynku można zamówić dosłownie wszystko, to dekoratorzy hobbyści mają spory kłopot z umeblowaniem mieszkalnych pomieszczeń – im więcej produktów w sklepach, tym kupujący są bardziej zdezorientowani.

Tak naprawdę moda jest zmienna, a taką uwagę można z powodzeniem zastosować również do sposobu dekoracji wnętrz – co przypadło do gustu kobietom w epoce komuny, tym zapewne pogardziłyby dzisiaj dwudziestolatki. Wydaje się, że taka przełomowa zmiana poczucia gustu była potrzebna, a poza tym pamiętajmy, że teraz stawia się także i na praktycyzm (czytaj tutaj). A jeśli producent mebli tapicerowanych lub tych z drewna nie będzie respektował takich wymagań konsumentów, czeka go nieuniknione bankructwo.

meble

Autor: Tregde Ferie
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie kariera mebli tapicerowanych zaczęła się na przestrzeni ostatnich lat. W latach sześćdziesiątych zeszłego wieku stawiano głównie na obicia z tkaniny i pomimo tego że dzisiaj tego rodzaju sprzęty są ciągle do kupienia, to mnóstwo gospodarzy przekonało się, że sensowniej zamówić piękną kanapę obitą skajem, aniżeli najzwyklejszą wersalkę. Żony czasem wtórują swoim partnerom, ponieważ skóropodobna tapicerka prezentuje się o dużo bardziej imponująco niż szara tkanina. Dodatkowo każdy producent mebli tapicerowanych systematycznie wypuszcza na rynek zupełnie nowe modele puf czy wersalek, zatem wybór jest duży.

Chociaż elegancja bywa bardzo istotna, to jednakże nie powinniśmy zapominać o innych aspektach. A mianowicie, meble tapicerowane eko-skórą naprawdę łatwo wyczyścić – wystarczy jedynie wilgotna szmatka, zatem nie trzeba kupować specjalnych środków (sprawdź więcej o firmie Wioleks). Tapicerowane narożniki doskonale sprawdzą się w tych mieszkaniach, w których rodzice wychowują małe dzieci – krasnal uczący się raczkować albo chodzić z pewnością nie uderzy się o twarde kanty.

Poza tym przypadkowe rozlanie piwa na tapicerowanej sofie nie będzie przyczyną rodzinnej sprzeczki – nieprzemakalny materiał można w końcu szybko przetrzeć suchą ścierką. Jednak właściciele czworonożnych pupili muszą zwracać dużą uwagę na meble, bo zwierzęta (Polecamy hurtownia dla zwierząt maxy) mogą szybko zniszczyć skóropodobną tapicerkę.