Dlaczego warto wybrać Wrocław na swoją siedzibę

Dzięki znacznemu zaciekawieniu udziałowców Wrocławiem, miasto to zaczęło się żwawo rozwijać.

Zaraz po Warszawie jest ono aktualnie jednym z najogromniejszych rynków powierzchni biurowych w Polsce. Dzieje się tak również, dlatego, ponieważ Wrocław jest świetnie umiejscowiony.

Nie tylko stolica przyciąga inwestorów

Bardzo często zakłady tworzone są w okolicy dużych miast. Kraków, Wrocław czy Gdańsk to najczęstsze wybory wśród zagranicznych inwestorów. Jak widać nie tylko stolica liczy się wśród inwestujących. Przyczyną tego są wyższe koszty wynajęcia biura czy też najwyższe płace w Polsce. Przedsiębiorstwa preferują otwierać zakłady w okolicach pozostałych miejscowości, gdzie dostępna jest identyczna kadra z tak samo wysokim poziomem wykształcenia, ale o dużo mniejszych wymaganiach finansowych. Wystarczy sprawdzić ogłoszenia – lokale do wynajęcia we Wrocławiu są o ok.50 % tańsze niż w stolicy.
Dodatkowym plusem są oczywiście cały czas tworzone specjalne strefy ekonomiczne, gdzie firmy firma elektryczna kraków zaczynające produkcję płacą wiele niższe podatki.

Wrocław – wybór firm

biuro

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Związane jest to z bezpośrednim połączeniem drogowym z takimi zagranicznymi miastami a raczej stolicami jak Praga, Berlin czy też Wiedeń. Bez spornie też jest bezpośrednie połączenie z Warszawą. W związku z tym cały czas rośnie zaciekawienie Wrocławiem najemców, którzy szukają nowych siedzib. Pomimo kryzysu są budowane wciąż nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu, które mają do zaproponowania o niebo lepsze standardy niż te, które zostały wybudowane niedawno. Te wyższe standardy to przykładowo podwieszane sufity, monitoring lokalu czy też współczesne systemy przeciwogniowe. Biura te są współcześniejsze i bardziej wyszukane.

Kto nam pomoże przy wynajęciu

Gdy chcemy najmować swój lokal mieszkalny powinno się skorzystać z pomocy przedsiębiorstw zajmujących się tym. Jeśli poszukujemy biura do wynajęcia, na pewno nam pomogą. Ich usługa polega na całkowitej usłudze wynajmu, czyli sporządzenie oferty, prezentacja lokalu mieszkalnego, znalezienie najemcy, sprawdzenie go, spisanie umowy, pobór opłat w trakcie najmu. W momencie gdy najemca zrezygnuje czy też zakończy wynajmowanie naszego mieszkania to firma ta przyszykuje finalny protokół, rozliczy się z opłat licznikowych a następnie znajdzie nowego najemcę. Dzięki temu mamy gwarancję, że mieszkanie nasze zostanie najęte dobrym i zweryfikowanym najemcom. Też firma ta daje nam gwarancję na stałość wynajmu.

Wynajem lokali we Wrocławiu czy też innym miasteczku zobowiązuje do znajomości konkretnych czynności prawnych. To nieraz powoduje obciążenie znacznym niebezpieczeństwem, gdy sami na własna rękę mamy zamiar zająć się najmem. Oprócz tego jest to czynność pracochłonna i zobowiązuje do dyspozycyjności. Dlatego należy skorzystać z pomocy zawodowych firm. Korzystając z ich usług pozyskamy dostęp do ich praktyki, wiedzy oraz użytecznych informacji. Wiele tego typu przedsiębiorstw z łatwością można odnaleźć poprzez internet.

źródło: Surfland