Dobry design w przytulnym mieszkaniu

Design to słowo, pod którym kryje się wiele znaczeń. Chociaż kojarzy się z dobrym smakiem, to dla każdego oznacza coś zupełnie innego. Czym jest design i jak należygo odczytywać? Jaka jest reguła designerskiego wnętrza? I czy w ogóle coś takiego jest? Na pierwszy rzut oka słowo design kojarzy się z minimalistycznym stylem.

Aranżacja wnętrz

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Surowe ściany oraz trochę podstawowych mebli. Do tego oczywiście charakterystyczne oświetlenie i voila… gotowe! Ale czy na tym ma się opierać fan pięknych wnętrz? Chyba nie. Design nie powinien wiązać się z rzeczami bardzo drogimi, na które musimy oszczędzać przez długi czas. Designerskie wnętrza cechują się niebanalnością.

Tutaj wiedzie prym kreatywność. Nie wyróżniający się słoik po ogórkach może stać się zaskakującym abażurem na lampkę. Wystarczy tylko inne spojrzenie na użycie produktów codziennego użytku.

Jeżeli w zamieszczonym tu poście nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://www.furmeb24.pl/) inny tego typu materiał.

We wnętrzach, w których króluje właśnie design, rozwiązania są tak nieskomplikowane, że aż stają się genialne. Linki można subtelnie schować w kartonie po starych sandałach. W efekcie likwidujemy nieestetyczne przewody, jakie często wystają spod półki. Efekt jest powalający, a nie rujnuje przeznaczonego budżetu.

Designerskie wnętrza to jednak coś więcej niż tylko elegancja. To przede wszystkim styl bycia. Jeśli uwielbiamy ekologię, to zastosujmy takie rozwiązania w swoim mieszkaniu. Na wysokiej szafie jako dodatkowy element do przechowywania idealnie sprawdzi się proste kartonowe pudło. Możemy je przyozdobić nalepkami, wzorami bądź hasłami czy cytatami z gazet. Złote myśli są ostatnio bardzo modne. Wystarczy odrobina farby w ulubionym kolorze i pięć minut wolnego czasu. W efekcie na naszej ścianie zacznie widnieć niesamowite hasło, np. z elementem humorystycznym. Niby proste rozwiązanie, jednak wiele mówi o właścicielu czterech kątów.

Aranżacja wnętrz

Autor: xrayspx
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym wyznacznikiem designu jest pomysłowość i inicjatywa. Dzięki nim o wnętrzach będzie można powiedzieć designerskie wnętrza. Dla osób, potrafiących patrzeć, nawet zwyczajna szara gazeta może zostać pięknym elementem dekoracyjnym. Czy stanie się obrusem, czy podkładką pod myszkę? A może jednym i drugim? To zależy od pomysłu właściciela lub wynajmującego. Żyjemy w czasach, kiedy prawie wszystko można kupić.

Wyczucie smaku to jedna z tych rzeczy, których nie da się nauczyć za żadne pieniądze. Jeżeli na naszym koncie nie posiadamy setek tysięcy to nic straconego. Nasze mieszkanie mimo wszystko może być ostoją dobrego gustu. Bo to my wyznaczamy rzeczywistość, która jest wokół nas. I na tym polega istota prawdziwego designu. To on sprawia, że życie staje się elementem sztuki.