Dobry sen to podstawa do rozpoczęcia udnego dnia

Po intensywnej pracy i związanych z nia napięciach każdy marzy o wytchnieniu w superwygodnym szerokim łóżku w odseparowanej od hałasów sypialni. Badania naukowe dowiodły, że to właśnie optymalny pod względem długości sen przy zachowaniu właściwego ułożenia ciała jest podstawą regeneracji, optymalnych procesów pamięciowych i naszego zdrowia. Można się spierać, czy idealne warunki snu zapewni nam pościel satynowa czy tradycyjna, sztywna od krochmalu bawełniana.

Jednak gwarancją komfortowego snu są materace (zobacz kokosowy materac) do spania, wykonane z atestowanych produktów i harmonizujące z nimi odpowiedniej wielkości łóżko, którego mocna rama i właściwie zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu zdrowotne działanie na nasz kręgosłup i mięśniowy. Jeśli już posiadamy łóżko, powinniśmy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Najlepiej jednak, jeśli planujemy zakup nowego łóżka, bo wtedy mamy możliwość bez najmniejszych ograniczeń wybrać satysfakcjonujący nas materac, którego łóżko będzie estetycznym dopełnieniem.

Podstawa to solidny sprzedawca

SULTAN FLOKENES

Autor: www.ikea.pl

Aby kupić wymarzony materac, powinniśmy odwiedzić dobry sklep meblowy z specjalnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu centra sypialniane bez problemu znajdziemy w dużych miastach. Wystarczy wpisać w google np. hasło: sklep meblowy Kraków i otrzymamy ich listę.

Fachowy sklep (katalog) nie ogranicza się do jednej firmy, więc pracownik salonu pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w tym wypadku jakość idzie w parze z ceną. O dziwo jednak lepiej sprawić sobie jak najlepszy materac, a kupić średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że nasze łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy raczej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych ewaluujących gustów, stosując różne barwne lakiery.

A może materac sprężynowy?

łóżko

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

Idealny materac nie powinien być zanadto twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i wywoła poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego ważne jestwypełnienie wewnętrzne materaca – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być zrobiony z prostej do czyszczenia bawełny i być przyjazny dla alergików. Jeśli chcemy kupić materac sprężynowy, wybierzmy raczej typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich materacach mają niewielką średnicę, a każda znajduje się w niezależnej kieszonce, co powoduje, że pracują oddzielnie, zapewniając lepszą sprężystość. Ogólna zasada głosi: im więcej sprężyn na danej powierzchni, tym lepszy, o większej sprężystości materac. Lateks jako wypełniacz kieszonek jest znacznie lepszy od pianki.

Z lateksem za pan brat

Materace z lateksu to syntetyczna mieszanka naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do ułożenia ciała, a zarazem nie odkształcają się mimo upływu czasu użytkowania. Znakomicie nadają się do łoża dla dwojga, zdadzą egzamin również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto zaoszczędzić pieniądze – w końcu smaczny sen jest na wagę złota.

Posted in Bez kategorii