Dodatki oświetleniowe, które zdadzą egzamin w każdym wnętrzu

W momencie projektowania mieszkania i rozmieszczania całej instalacji elektrycznej niekoniecznie planujemy wszelkie światła. Kilka z nich można wprowadzić już w trakcie meblowania mieszkania i kupowania detali.

lampka

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju dla dzieci i do oświetlenia takich miejsc jak korytarz z pewnością przydadzą się lampki do kontaktu. Wkłada się je po prostu do gniazdka w pokoju i świecą całą noc, aby dodawały maluszkowi otuchy kiedy boi się ciemności albo żeby oświetlały drogę do toalety (szczególnie w mieszkaniach o większym metrażu lub oryginalnej formie – z ukrytymi przestrzeniami). W domach, w których nie przewidziano klimatyzatora, na mansardzie lub sprzątanie Szczecin w mieszkaniach z oknami od strony północnego-wschodu albo południowego-zachodu, w których światło słoneczne wpada przez cały dzień, przydadzą się żyrandole z wentylatorem ().

Teraz można zamówić wentylator z 4 albo pięcioma ramionami, cichutki, estetycznie zrobiony. Zalet takich żyrandoli jest sporo. Po pierwsze – wentylator uruchamia się włącznikiem obok włączniku do włączania światła, dlatego uruchamianie jest wygodne i szybkie. Dodatkowo, można zintegrować zapalanie i gaszenie wentylatora na włączniku znajdującym się obok łóżka w sypialni albo na pilocie.

Druga zaleta – żyrandole z wentylatorem nie ograniczają miejsca w mniejszych pomieszczeniach i nie szpecą ich. Wisząc tuż nad lampą, więc nie przeszkadzają w niczym. Wiatrak stojący po sezonie też musi być gdzieś trzymany, a wiszący jest na swoim miejscu przez okrągły rok. Trzeci atut – wentylator pod sufitem miesza powietrze w całym pokoju, a nie – tak jak stacjonarny – na małej przestrzeni. Dużo osób, którym do mieszkania pasują elementy

lampka

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

ciekawego designu w postaci szkła czy kryształów, decyduje się na plafony kryształowe nowoczesne. Ich wybór jest spory, a co za tym idzie – zawsze można dobrać rozmiar, charakter albo dekoracyjność plafonu. Czytaj też .

Często tego typu lampy kojarzą się z surowym wnętrzem, bardzo jasnym, mocnym oświetleniem i otwartymi przestrzeniami, ale kryształowe plafony całkiem nieźle sprawdzają się wszędzie tam, gdzie światło musi być jasne. Klosze mają różne kształty (klasyczne – czworokąta lub koła oraz fantazyjne) , dzięki czemu pasują do łazienki albo salonu, lecz też do gabinetu czy jadalni. Jeśli wybierzemy plafony kryształowe nowoczesne (), na przykład w formie wzoru ozdobnego, stylizowane na kwiat lub lodowe sople, otrzymamy bardzo ciekawy efekt.

Czy to wygodne lampki do kontaktu, które możemy wpiąć praktycznie wszędzie, czy praktyczna lampa z wentylatorem – każdy dodatkowy element oświetlenia (nawet niedrogi i mały) wprowadza miłe dla oka światło do mieszkania i nadaje mu lepszą atmosferę.