Dom ciekawie ubrany

W zasadzie nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo obecna w naszym życiu jest tkanina i jak ważną rolę odgrywa w projektowaniu wnętrz. To dzięki niej możemy zaakcentować charakter każdego wnętrza, gustownie je wystroić. Tkanina to przede wszystkim dodatek, dzięki któremu jesteśmy w stanie w krótkim czasie odmienić wnętrze.

Gustowna pościel sprawi, iż nieciekawa sypialnia zamieni się w magiczną komnatę. Tym bardziej, jeżeli jest to pościel satynowa… W jednej chwili przeniesiemy się do bajkowej alkowy, w której można mieć jedynie najmilsze sny. Miękki pled lub narzuty czy koc w towarzystwie fotela to także wspaniały sposób na ocieplenie pokoju i nadanie mu nowego charakteru.

Autor: Antilo

Jeżeli chodzi o kolorystykę – to przestrzegane są tu te same zasady co w projektowaniu wnętrza. Tworzymy kompozycje pasujące do mieszkańców, wnętrza, elementów wyposażenia. Najbezpieczniej jest postawić na wyraźny akcent, który nada wnętrzu oryginalny charakter, lub stworzyć jedynie delikatne tło dla innych elementów wyposażenia. Wówczas nawet kolorystycznie ułożone ręczniki stają się ciekawą ozdobą łazienki. Gdy jest w kolorach np. beżowych, idealnie będzie wyglądała biel, beż, krem oraz czekolada. (Czyt. )Wprowadzenie barw do naszego życia może zdziałać cuda, lecz należy pamiętać, iż nie powinno być ich więcej niż trzy w jednym pomieszczeniu.

Zweryfikuj jakie ekstra źródło (https://www.hotel-garden.pl/rodzaje_pokoi) stało się naszą zachętą. Nie pożałujesz i z radością przejrzysz posty o tym interesującym temacie. Wejdź w poniższy link.

Delikatne kolory sprawią, że pomieszczenie optycznie się powiększy, zaś ciemne je pomniejszą. Podobne złudzenie uzyskamy z tkaninami we wzory. I chociaż zabawa z nimi to niezwykła frajda, musimy się pilnować, aby w domu nie zapanował chaos.

Poeksperymentować także możemy z gatunkiem tkanin. Tak jak projektanci ubierają modelki w delikatne sukienki i ciężkie buty, tak w domu możemy zestawiać tiule i satyny z aksamitami i tkaninami parcianymi. Istotne jest, do czego materiał wykorzystamy. Na fotele, kanapy lub inne obicia powinna być mocna i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wtedy nie nie ma obawy, że rozejdzie się na szwach a przy tym jest niepodatna na przetarcia. Nie trzeba też od razu zmieniać ich obicia, gdy zaświta nam w głowie nowy pomysł – wystarczy położyć nowe poduszki.
Tkaniny dają gigantyczne możliwości, zainspiruj się nimi, dotknij i pokochaj tkaninę. Polecamy