Dom jak z baśni, a pokoje niczym królewskie apartamenty, czyli parę dekoratorskich sztuczek i podpowiedzi

Chociaż z reguły nie wszyscy jesteśmy artystami, to jednak wszyscy chcemy mieszkać w bogato urządzonych pomieszczeniach. Praktycznie jedyną barierą w osiągnięciu tak obranego celu są tylko środki finansowe, gdyż za całościowy remont i nowe rządzenia, np. kuchenne, trzeba rzecz jasna zapłacić fortunę. Z tego powodu część osób poszukuje w gazetach bądź sieci niesztampowych, lecz i tanich w realizacji koncepcji na odświeżenie dekoracji domowych wnętrz.

Święta bożonarodzeniowe pozostają prawdopodobnie jedynym okresem, kiedy pani domu nie musi zbyt długo zastanawiać się, co zmienić, żeby pokoje prezentowały się efektownie, bo hipermarkety pełne są rozmaitych świątecznych dodatków. O wiele większym wyzwaniem bywa natomiast dekoracja mieszkania w okresie poza świątecznym. Na szczęście i w tym wypadku możemy zaproponować interesujące i równocześnie zaskakujące rozwiązania.Lustra (zobacz tutaj) od wieków fascynowały ludzi, jak również zdobiły imponujące komnaty niegdysiejszych cesarzy. Z kolei my możemy bez obaw wykorzystać je do fragmentarycznej zmiany wnętrza pokoju dziennego albo kuchni, ponieważ w łazience oraz sypialni zapewne wiszą już od niepamiętnych czasów.

Zaciekawiły Cię myśli stworzone w tym poście? Czujesz jednakże niedosyt? Zatem namawiamy do nowej witryny – naciśnij tu sprzątanie śląsk i przenieś się tam.

lustro

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Najlepiej nabyć lustra w ramach, bo wtedy prezentują się one okazalej. Nawet zwierciadło o niedużych rozmiarach może optycznie powiększyć dane pomieszczenie. A nie zapominajmy też o tym, że zarówno w tych małych, jak i tych dużych pokojach pięknie będą wyglądać lustra oprawione w metalowe bądź drewniane ramy – plastik raczej odpada, gdyż każde lustro otoczone lamówką z wspomnianego surowca sprawia wrażenie jarmarcznego. Z kolei jeśli pani domu zaprasza gości, to może postawić stół biesiadny pod lustrem, gdyż wówczas wydaje się on być niezwykle suto zastawiony i tym samym świadczy o gościnności gospodarzy.

Dodatki do domu wcale nie muszą być kosztowne, wręcz odwrotnie: uwagę przybyłych przyciągną nawet drobiazgi samodzielnie zrobione z surowców wtórnych. Jednak jeżeli w tym omówieniu koncentrujemy się na wytwornie urządzonych wnętrzach, to raczej nie ma tu miejsca na tego rodzaju bibeloty. A przedsiębiorcze gospodynie bardzo dobrze wiedzą, że najlepsze dekoracje do domu prezentują się efektownie zarówno za dnia, jak i w nocy. Stąd taką furorę robią teraz lampki wiszące czy kinkiety lub świece zapachowe, które nierzadko są umieszczane w wspaniałych podgrzewaczach i lampionach.